28 жовтня українці підтвердили своє бажання жити в багатому суспільстві з конкурентоспроможною економікою та ефективною державою, відповідно готовність продовжувати реформи для досягнення цієї мети.

Нацкомфінпослуг працює згідно з затвердженим Президентом України Національним планом дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», яким, зокрема передбачається:

· Розробка питань макропруденційного нагляду за фінансовими установами та відстеження системних фінансових ризиків, узгодження і формування єдиної державної політики, забезпечення регулярних комунікацій між державними органами, що забезпечують формування та реалізують державну фінансову політику.

· Забезпечення створення системи гарантування страхових виплат за договорами страхування життя.

· Забезпечення гармонізації нормативно-правових актів з питань регулювання діяльності страхових компаній з Директивою 2009/138/ЄС «Платоспроможність II», зокрема в частині встановлення вимог платоспроможності, звітності та системи розкриття інформації, системи управління страхових компаній, перегляду повноважень регулятора.

. Створення умов для підвищення надійності кредитного аналізу платоспроможності позичальників і забезпеченості кредитів.

· Удосконалення діяльності бюро кредитних історій, обмін інформацією між бюро кредитних історій, фінансовими установами та державними
органами.

· Реформування і розвиток національної системи кредитної кооперації:
введення диференційованих регуляторних вимог для окремих категорій кредитних спілок з урахуванням фінансових і операційних ризиків, удосконалення системи державного регулювання та нагляду за діяльністю кредитних спілок; запровадження дієвих механізмів виведення неплатоспроможних кредитних спілок з ринку фінансових послуг; введення механізмів саморегулювання кредитних спілок з метою підтримки фінансової стабільності кредитних спілок і забезпечення дотримання ними правил поведінки на ринку фінансових послуг, створення умов для функціонування другого рівня системи кредитної кооперації в тому числі кооперативних банків та об'єднаних кредитних спілок, а також сервісної інфраструктури ринку кредитних спілок.

· Впровадження механізму перерахування страхових внесків до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, розробка та впровадження інтегрованої системи обміну інформацією між органами, що здійснюють державний нагляд і контроль у накопичувальній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та систему недержавного пенсійного забезпечення.

Пріоритетним завданням Нацкомфінпослуг завжди залишається захист прав споживачів фінансових послуг шляхом удосконалення нормативно-правової бази і застосування в межах своїх повноважень заходів впливу з метою запобігання і припинення порушень законодавства на ринку фінансових послуг.

Нацкомфінпослуг у другому півріччі 2012 року почав здійснювати інспекційну наглядову діяльність відповідно до затвердженого 25 червня поточного року Плану перевірок суб'єктів нагляду Нацкомфінпослуг на друге півріччя 2012 року. До кінця року Нацкомфінпослуг планує провести 115 планових перевірок фінансових установ, з них:

40 перевірок страхових компаній;

50 перевірок кредитних установ;

17 перевірок фінансових компаній;

8 перевірок адміністраторів недержавних пенсійних фондів.

Уже проведені або розпочаті і проводяться 32 планові перевірки.

Крім планових перевірок діяльності піднаглядних установ Нацкомфінпослуг здійснює також позапланові перевірки та аналіз звітних даних фінансових установ.

У третьому кварталі (у липні-вересні) 2012 р. Нацкомфінпослуг вже проведено 40 планових та 18 позапланових перевірок піднаглядних установ, з них (планові / позапланові):

- Страховиків - 14/6;

- Кредитних установ - 16/1;

- Фінансових компаній - 7/2;

- Параметри недержавного пенсійного забезпечення - 3/0;

- За направленням протидії легалізації (відмиванню) доходів,
одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму - 0/9;

За результатами проведених інспекцій та аналізу звітних даних фінансових установ до суб'єктів нагляду застосовані 221 штрафна санкція, якими до державного бюджету України передбачається надходження в розмірі 1 032,8 тис. грн.

Крім того, за підсумками дозвільної діяльності Нацкомфінпослуг (Видача, переоформлення ліцензій, інших дозволів) до Державного бюджету України надійшло 932,1 тис. грн.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

384