Любі жінки, поспішайте привітати своїх коханих, батьків, братів, синів і співробітників по роботі. Адже сьогодні, в першу суботу листопада, представники сильної половини людства святкують Всесвітній день чоловіків.

Ця дата з'явилася в календарі нещодавно - у 2000 році. «Автор» свята - австрійський письменник і публіцист Георг Кіндель, який вирішив виділити особливий день у році, коли чоловіки всього світу змогли б замислитися над своїм життям, провести самоаналіз і самокритику. Крім того, на думку Гінделя, цього дня варто було вшановувати тих чоловіків, які зробили позитивний вплив на розвиток світу. Ця ідея дуже сподобалася першому і єдиному президентові СРСР Михайлу Горбачову, який запропонував виступити співзасновником свята.

Австрійський магістрат і керівництво відділення ООН у Відні також підтримали ініціативу і запропонували у Всесвітній день чоловіків нагороджувати премією кращих представників сильної статі - їм вручали зменшені копії скульптури «Мислитель» Огюста Родена. Свого часу такі статуетки отримали актори Майкл Дуглас і Морган Фрімен, всесвітньо відомі тенори Пласідо Домінго і Лучано Паваротті, режисер Стівен Спілберг, легендарний «бітл» Пол Маккартні, кіношний «Супермен» Крістофер Рів, хірург, який виконав першу в світі пересадку серця від людини людині Крістіан Барнард та інші. Але щоб не дискримінувати прекрасну стать, з 2006 року «Всесвітню чоловічу премію» перейменували на «Світові нагороди», які тепер видають також видатним жінкам планети.

Варто зазначити, що окрім Всесвітнього дня чоловіків (Men's World Day), існує також Міжнародний чоловічий день (International Men's Day), який відзначається щорічно 19 листопада, День батьків, який святкується 19 червня. Також наші жінки традиційно вітають сильну стать 6 грудня - в День Збройних сил України, не забувають про День захисника Вітчизни 23 лютого...

З чого тільки зроблені хлопчики?

Та найдорожче для чоловіків - увага і розуміння з боку жінок. А щоб пані краще розбиралися в своїх кавалерах, вчені всього світу цілодобово проводять різні дослідження загадкової чоловічої душі і психології. У Всесвітній день чоловіків ForUm вибрав найцікавіші експерименти в царині «чоловікознавства», проведені в останні роки. Отже, пані, увага.

Попереду планети всієї, як і зазвичай, виявилися британські вчені. Наприклад, співробітники Оксфорда з'ясували, що чоловіки по природі своїй відчувають не меншу відповідальність за дітей, ніж їхні другі половинки. Під час наукового експерименту була вивчена реакція чоловічого мозку на плач немовляти - вона виявилася схожа на реакцію мозку жінок. А ось у Мічиганському університеті в США з'ясували, що у чоловіка, який чує дитячий плач, підвищується рівень тестостерону. Це означає, що він готовий захищати своє потомство від потенційної небезпеки.

До менш оптимістичних висновків прийшли вчені з Університету Хартфордшир. Вони встановили, що чоловіки брешуть частіше, ніж жінки. У середньому представники сильної статі брешуть тричі на добу, тоді як пані - двічі. При цьому чоловіки є більш довірливими і наївними при спілкуванні в соціальних мережах, заявили нещодавно американські компанії з розробки антивірусного забезпечення. Представники сильної статі набагато частіше йдуть на контакт з таємничими незнайомками, відкривають своє місце розташування, дають номер телефону, хоча вся ця інформація може бути використана злочинцями.

Ті ж британські вчені впевнені, що важче доводиться все-таки чоловікам: і живуть вони менше, і ризик вбивства вищий. Сильна стать більше схильна до стресів, оскільки для чоловіків наріжним каменем стоять кар'єра і матеріальний достаток, тоді як пані можуть відвернутися від фінансових проблем і з головою зануритися в стосунки. Та й жіноча краса, як виявилося, річ небезпечна для чоловічого організму ...Так, іспанські вчені встановили, що поряд з красивою Кармен у будь-якого кабальєро гормон стресу кортизол у крові зашкалює.

Удару по чоловічій психіці завдає і критика з боку жінок, які мріють про ідеальних супутників життя. Торік журналісти британської газети Daily Mail провели опитування серед своїх читачок, яке показало, що партнери дівчат тільки на 69% відповідають ідеалу опитаних... Британки заявили, що для них найважливіше - добрий характер, почуття гумору і зовнішня привабливість.

ForUm також вирішив провести своє міні-опитування, щоб з'ясувати, що цінують найбільше українські жінки в представниках сильної статі. Отже, увага, чоловіки.
 
Аня, 17 років, студентка:
 
- Ідеальний чоловік – той, який кохає, розуміє. Мені здається, у стосунках найголовніше - це розуміння. Справжній чоловік піклуватиметься про свою жінку, сім'ю. Думаю, що фізичні дані теж мають значення для багатьох українських жінок. Можливо, не для всіх, але, як кажуть, зустрічають по одягу... Особисто я думаю, що не важливо, якого зросту чоловік і яке в нього обличчя. Головне - статура, як він про себе дбає.
 
Вікторія, 18 років, студентка:
 
- Я думаю, що головне - душа, щоб він був людиною, перш за все. Щоб у нього було гарне ставлення до дівчат. Насамперед, з його боку має бути повага.
 
Олена, 28 років, співробітник банку:
 
- Ідеальний чоловік - самодостатній, самостійний, не істеричка. Словом, Чоловік. Щоб за ним почуватися, як за кам'яною стіною. І зовнішність абсолютно не грає роль. Що стосується соціального стану, то, як показала практика, чим більших висот чоловік досяг, тим більше він упевнений в собі. Але тут теж не варто перегинати палицю і відчувати грань між «Я - Бог» і «Я - чоловік».
 
Валентина, 44 роки, менеджер:
 
- Справжній чоловік повинен бути, по-перше, главою сім'ї, по-друге, захисником, по-третє, люблячим чоловіком. Я думаю, що це не залежить від того, де він працює. Але обов'язково чоловік повинен бути чисто й акуратно одягнений.
 
Наталія Сергіївна, 52 роки, головний бухгалтер:
 
- Справжній чоловік - непитущий, тому що у нас сьогодні всі спиваються. Особливо це стосується старшого покоління. І головне, щоб працював. Усе решта жінка стерпить.
 
Валентина Володимирівна, 63 роки, дитячий лікар, викладач в Академії післядипломної освіти:
 
- Справжній чоловік - це людина, яка думає про сім'ю, дітей і країну. Це чоловік не жадібний, що дуже важливо. У принципі, справжніх чоловіків сьогодні не менше, ніж було раніше. От тільки ми, напевно, цього не розуміємо. Адже можна бачити погані сторони, а можна бачити добрі. Потрібно навчитися шукати золоту середину, це я вам точно кажу, як жінка, яка вже 41 рік перебуває у шлюбі. А ще, ми самі повинні змінитися, тоді й чоловіки будуть кращі.
 
Мачо не в моді

Дізнавшись думки українських жінок, ForUm вирішив також звернутися до психологів, щоб вони дали оцінку вимогам наших пані до чоловіків. А щоб дотримати гендерний баланс, ми поспілкувалися з професіоналами обох статей. Соціальний психолог Олег Покальчук погодився з думкою дитячого лікаря Валентини Володимирівни і заявив, що очікування жінок від супутників життя дещо завищені. «Ідеальний чоловік - це проекція тих якостей, якими б самі жінки хотіли володіти. Також є різниця в тому, як дівчина говорить про хлопців з подружками, і що вона виносить на змішану аудиторію. У молодості вона чекає принца для себе коханої, а потім вона дорослішає, народжує дітей, і побут все розставляє на свої місця», - підкреслив Покальчук.

Психолог Богдана Бабич упевнена, що образ «справжнього чоловіка» багато в чому залежить від соціальних умов. «У первісному світі все було простіше, панував закон фізичного виживання, тому найсильніший і був справжнім. У сучасному світі критерії оцінки життєвих пріоритетів змінилися. Потрібен вже не сильний, а розумний», - зазначає вона.

Правда, і жінки, на думку Бабич, вносять свою лепту у формування образу «справжнього чоловіка» в суспільстві. І далеко не завжди їхній внесок позитивний. «Після боротьби за свої соціальні та політичні права, жінки все більше ставали самостійними і перебірливими. Крім цього, вони все більше уподібнюються чоловікам, і замість того, щоб взаємодіяти з сильною статтю, як це закладено природою, починають конкурувати з нею. Жінки так захопилися боротьбою за свої права, що скоро чоловіки почуватимуться пригніченими. Унаслідок цього відбувається обмін ролями: фемінізації чоловіків і маскулінності жінок. Можна говорити про своєрідну еволюцію статі. І на зміну стереотипному образу «справжнього чоловіка» - сильного й агресивного мачо, приходить інший образ - «м'якого» і який розуміє», - підкреслила психолог.

Між тим, Олег Покальчук вважає, що західна емансипація жінок нашу країну практично не зачепила. Він упевнений, що переважна частина представниць слабкої статі України - як і раніше жіночна. «Тільки квартирне питання їх зіпсувало», - цитує він класика.

В одному обидва експерти сходяться - розуміння «ідеального чоловіка» у кожної жінки суто індивідуальне. Отже, однозначної відповіді, хто «справжній», а хто ні, не існує в природі. Тому ForUm поспішає привітати всіх чоловіків України і побажати їм гармонії у взаєминах з другими половинками.

Аліна Єремєєва, Тетяна Мацур, фото авторів,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

867