За словами чиновника, це дозволить збільшити взаємну торгівлю мінімум на $ 120 млрд за 5 років, а також наростити економічне зростання на 0,7% в ЄС і на 0,3% у США. Переговори можуть початися вже навесні 2013 р., а набуття чинності договору можливе у 2014 р.
Фахівець додав, що ще у 2006 р. Ангела Меркель висловлювалася за створення трансатлантичної зони вільної торгівлі як альтернативи загальній міжнародній угоді, розробка якої велася раніше. «І тоді теж зазначалося, що це було б у загальних інтересах сторін - але лише зараз економічна криза стимулює сторони перейти до конструктивного діалогу», - зазначив де Гюхт.
Він уточнив, що ЄС наполягатиме на найширшому варіанті угоди, що покриває і торгівлю послугами, і доступ до державних замовлень. «У той же час треба додатково обговорити, чи варто включати в договір низку спірних питань. Наприклад, це сільське господарство (в США вже 15 років діє заборона на ввезення європейської яловичини через підозру в сказі, а ЄС не допускає до імпорту курятину, що очищається хлором, - Ред.) або авіапром», - пояснив чиновник.
За його даними, мита і сьогодні знаходяться на досить низькому рівні - в середньому 3%, основною ж перешкодою в торгівлі служать відмінності в регулюванні і стандартах, а також у нормах захисту споживачів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом