Німеччина виступає за максимальний контроль у всіх фінансових сферах єврозони. Про це замдиректора аналітичного департаменту Московського фондового центру Олена Чернолецька заявила в ексклюзивному коментарі
ForUm'у. За словами експерта, це пов'язано з прагненням убезпечити зону євро від нових економічних потрясінь.
«До кризи, а почасти і зараз, країни-члени єврозони самостійно формували національні бюджети і програми зовнішніх запозичень. При цьому фактично тільки внутрішні уряди стежили, наскільки держава у фінансових операціях відповідає нормам валютного союзу (основні норми - дефіцит держбюджету не повинен перевищувати 3% ВВП, держборг повинен бути менше 60% ВВП). У результаті єврозона була повністю розбалансована», - розповідає економіст.
За її словами, тягар відновлення позицій валюти ліг на найбільш сильні країни регіону, насамперед на Німеччину. «Не дивно, що зараз Берлін хоче спочатку ввести повні заходи контролю, а вже потім переходити до повноцінної допомоги окремим країнам, які максимально постраждали від кризи. Проблему дійсно треба вирішувати, це розуміють як влада, так і національні уряди, які не вітають зовнішній контроль», - зазначила Чернолецька.
На її думку, єврозона не може собі дозволити повторення історії з Грецією, яка роздувала бюджетний дефіцит протягом декількох років.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом