Країна збирається надавати дозвіл на проживання, а в майбутньому - і громадянство тим іноземцям, які придбають угорські державні облігації на 250 тис євро, інформує Daily Telegraph.

Відповідний законопроект, підготовлений правлячою партією Фідес, вже внесений на розгляд законодавчого органу країни, пише «BBC».

За допомогою подібного механізму влада Угорщини збирається залучити додаткові фінанси для погашення заборгованостей за облігаціями на суму в мільярди євро, термін яких завершується у найближчі кілька років.

«Мета зміни законодавства - створити в Угорщині інститут виду на проживання для інвесторів, - повідомляється в заяві авторів проекту закону. - Пропонується пов'язати питання про отримання громадянства з покупкою облігацій для того, щоб допомогти державі залучити фінансування».

Так, Будапешт зараз знаходиться в процесі переговорів з приводу кредитів з МВФ. І все таки, ця організація чекає від уряду Угорщини жорстких заходів бюджетної економії, на які влада не хоче йти. У зв'язку з цим аналітики впевнені, що шанси на отримання Угорщиною кредитів Фонду не перевищують 50%.

У свою чергу, автори законопроекту очікують, що подібний привілей виявиться привабливим для багатьох жителів країн, в яких швидко зростає економіка, в першу чергу Китаю.

«Китайці неодноразово давали зрозуміти, що ми повинні створити стимули для їх інвестицій в Угорщину, - зазначив один з авторів законопроекту, депутат парламенту від партії Фідес Міхай Бабак. - Якщо людина стане угорським громадянином, вона матиме більше можливостей для інвестицій. Умовою для отримання права на пільговий розгляд (заяви на громадянство) є покупка облігацій на 250 тис євро з п'ятирічним терміном погашення. Таким чином ми можемо залучити капітали з так званого «третього світу» і допомогти державі скоротити його борг», - переконаний депутат.

Варто зазначити, що Угорщина є країною-членом ЄС, тому володарі її громадянства не тільки можуть подорожувати без візи по Європі і США, але і працювати, а також вести бізнес без обмежень в країнах Євросоюзу. Однак, в ЄС таким кроком незадоволені. Так, у британській партії консерваторів назвали крок Будапешта зловживанням членства в Євросоюзі.

Раніше повідомлялося, що країнам зони євро знадобиться ще три роки "дорогих і болючих коригувань», щоб подолати боргову кризу, як вважає головний економіст по суверенних ринках Moody's.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

545