На сьогоднішній день селянам виплачено близько 200 мільйонів гривень державної бюджетної дотації за утримання і збереження молодняка ​​великої рогатої худоби. Завдяки цій програмі в країні відбувається нарощування поголів'я ВРХ і зростає виробництво молока. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства з посиланням на міністра Миколу Присяжнюка.

«Ми успішно почали у червні програму фінансової підтримки для збереження молодняка ​​ВРХ. Сьогодні ми вже виплатили близько 200 мільйонів гривень. Тому в цьому році нам вдалося вперше за двадцять років стабілізувати поголів'я худоби. Зараз проходить нарощування поголів'я ВРХ та обсягів виробництва молока», - підкреслив Присяжнюк.

Він також додав, що розробляється проект, згідно з яким фермерським господарствам будуть надаватися в лізинг ангари та поголів'я свиней. Це дозволить господарям утримувати 150-200 голів свиней і отримувати гідні доходи.

Міністр нагадав, що державна підтримка не тільки забезпечує зростання поголів'я худоби та збільшення виробництва молока і м'яса в селянських господарствах, але й створює основу для розвитку такої форми господарювання, як кооперативи.

«Сьогодні одноосібник виробляє свою продукцію, проте немає механізму її доставки до споживача. Саме кооперативи дають можливість спростити і скоротити цей ланцюг, а також дати гідну ціну виробнику і споживачеві. Нагадую, що Президент чітко поставив завдання - розвиток сільських територій. Ми працювали з науковими статутами та громадськими організаціями, щоб розробити програми економічного розвитку на селі. Як наслідок ми запропонували і реалізуємо ініціативу «Рідне село», - додав Присяжнюк.

Також міністр підкреслив, що передбачена в ініціативі «Рідне село» переорієнтація держави на підтримку одноосібників, малого та середнього бізнесу у селі вже дала значні результати.

Як повідомляв ForUm, дотація нарахована більше 231 тисячі селян за утримання та збереження ними більш 351 тисячі голів молодняка великої рогатої худоби.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

332