Полiтика

У Дніпропетровську спостерігачі зафіксували спробу масового підкупу виборців

Вибори в Дніпропетровську проходять спокійно, значущих порушень не виявлено, крім 24-го виборчого округу, де зафіксовано факт масового підкупу виборців. Така думка експертів Міжнародного центру виборчих систем ICES Йохана Дікмена (Бельгія) і Ніколая Мейнерта (Фінляндія).

«Я був дуже здивований, коли побачив, що біля виборчих дільниць на 24-му окрузі розгорнуті намети, в яких продаються різні продукти харчування за дуже низькою ціною. Зокрема, бутерброди і булочки продаються по 25 коп. Як виявилося, це організувала комерційна структура, що підтримує одного з кандидатів. Ми вважаємо, що це може вплинути на волевиявлення виборців», - підкреслив Йохан Дікмен.

За словами Н. Мейнера, такі дії можна розцінювати як підкуп виборців. «Це підкуп виборців», - заявив Мейнерт, повідомляє «РБК-Україна».

Раніше інформаційний центр спільної ініціативи регіонального відділення Комітету виборців України та громадського руху «За чесні вибори!» «Громадський Моніторинг. Вибори 2012» повідомив, що на 24-му виборчому окрузі, за даними спостерігачів, розгорнуто 44 торгові намети з символікою групи «Інтерпайп» (всі намети брендовані слоганом «Від «Інтерпайпу» - місту!»), в яких здійснюється продаж продуктів харчування, безалкогольних та алкогольних напоїв за цінами, значно нижчими за ринкові - всі товари по 25 коп. Даний факт може бути кваліфікований як спроба непрямого впливу (підкупу) на виборців, з урахуванням того, що мажоритарний кандидат по округу №24 Яків Безбах йде кандидатом у депутати за прямої підтримки групи «Інтерпайп» та її бенефіціара Віктора Пінчука.