Україна зацікавлена у створенні спільних підприємств у сфері рибного господарства зі Швецією. Про це йшлося на зустрічі першого заступника міністра аграрної політики і продовольства Івана Бісюка і Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Швеція в Україні Стефана Гуллгрена, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
Відкриваючи зустріч, Бісюк поінформував про основні показники аграрного сектора України, зокрема про успішний хід осінньо-польових робіт та результативність ініційованих Міністерством аграрної політики та продовольства програм тваринництва. Він також відмітив високий рівень співпраці між українськими та шведськими бізнес-структурами.
Під час зустрічі перший заступник міністра зазначив, що Україна і Швеція мають значний потенціал співпраці у сфері сільського господарства. Він підкреслив, що Україна особливо зацікавлена у розвитку співробітництва у сфері рибного господарства.
«Україна зацікавлена у створенні спільних українсько-шведських підприємств з вирощування прісноводних риб на території України, тому що в Україні є багато прісноводних водойм, які необхідно використовувати для виробництва риби», - зазначив Бісюк.
На зустрічі був присутній голова державного агентства рибного господарства Віктор Дроник, який, зокрема, повідомив про основні пріоритетні напрями співпраці України та Швеції у розвитку рибного господарства.
«На сьогодні для нас основним пріоритетом у розвитку аквакультури є створення спільних українсько-шведських підприємств для вирощування товарної риби. Україна проводитиме і роботу зі збільшення продуктивності акваторії Чорного та Азовського морів. Тому українська сторона зацікавлена у вивченні шведського досвіду зі збереження і переробки риби. Також сьогодні ми працюємо з Європейським союзом у розвитку рибоохоронної діяльності», - зазначив Дроник.
У свою чергу, посол Швеції підтвердив зацікавленість у створенні спільних підприємств рибного господарства і висловив готовність до подальшої співпраці.
«Така співпраця у рибному господарстві буде взаємовигідною для наших держав і бізнесу. Тому ми будемо сприяти створенню спільних підприємств рибного господарства на території України. Ми плануємо і в подальшому брати участь в інвестиційних проектах у сфері сільського господарства України. Зокрема, надавати технічну допомогу для швидкого впровадження інноваційних технологій в аграрний сектор України», - повідомив Гуллгрен.
Бісюк поінформував Гуллгрена про успішне співробітництво між Україною та Швецією у сфері ветеринарії. За його словами, на сьогодні погоджено ветеринарні сертифікати на рибопродукти та м'ясопродукти, експортовані в Україну.
Завершуючи зустріч, Бісюк подякував Гуллгрену за взаємовигідну і результативну співпрацю між Україною і Швецією.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом