Міжнародні кредитори погодилися надати Греції ще два роки на стабілізацію бюджету, а також виділити транш фінансової допомоги у 31,5 мільярда євро. Про це повідомляє німецька газета Sueddeutsche Zeitung з посиланням на неопубліковані документи.
Згідно з рішенням «трійки», Афіни повинні будуть привести дефіцит державної скарбниці до рівня у 3% ВВП до 2016 року, а не до 2014-го, як планувалося раніше. Додаткові два роки потрібні Греції, щоб провести реформу ринку праці та енергетичної галузі.

«Велика трійка» кредиторів Греції (Європейський Центральний банк, Міжнародний валютний фонд і Євросоюз) повинна була прийняти рішення про транш у 31,5 мільярда євро фінансової допомоги ще у вересні, але переговори затяглися, пише «Lenta.ru».

Без додаткових коштів Афіни могли оголосити дефолт вже до кінця 2012 року. Домовленість про надання фінансової підтримки Афінам була досягнута ще наприкінці 2011 року, але країні наказувалося виконання жорстких вимог трійки кредиторів з приводу скорочення витрат бюджету і його дефіциту, а також підвищення податків.
У серпні у правлячому Християнсько-демократичному союзі Німеччини заявляли, що ФРН буде голосувати проти нових траншів допомоги для Греції. У ХДС побоювалися, що Афіни не виконають свої зобов'язання щодо бюджетної економії, а «Німеччина вже досягла межі, яку може винести».

Для бюджетної економії Греція вже вжила низку заходів. Зокрема, влада країни пішла на підвищення податків і скорочення зарплат державним службовцям. Крім того, в країні вирішили провести масштабну програму приватизації, у ході якої планується виручити до 50 мільярдів євро. Афіни мають намір продати державні енергетичні компанії, порти і навіть острови.

Греція має найбільше відношення державного боргу до валового внутрішнього продукту в Європі – 130%. Таке співвідношення було досягнуто після того, як навесні 2012 року приватні кредитори списали половину боргів Афін. На кінець 2011 року показник перевищував 200% ВВП.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

279