Міністр фінансів України Юрій Колобов вважає, що та політика, яку проводить уряд, закладає фундамент для стабілізації макроекономічної ситуації і поліпшення інвестиційного клімату в Україні. Про це, як повідомляє прес-служба Мінфіну, він заявив під час зустрічі з представниками делегації ЄС на чолі з головою Представництва ЄС в Україні Яном Томбінским.

Під час бесіди Колобов розповів про реформи, які реалізуються в Україні. Як зазначив міністр фінансів, першочерговим завданням українського уряду є стимулювання економічної активності, оскільки це забезпечить зростання доходів не тільки державної скарбниці, але, найголовніше - зростання доходів громадян країни. Також, за його словами, проводиться зважена монетарна політика, спрямована на підтримку стабільного курсу національної валюти і безпечного рівня інфляції. Така політика, на його думку, закладає фундамент для стабілізації макроекономічної ситуації та поліпшення інвестиційного клімату в Україні.

Крім того, міністр фінансів зазначив, що з метою підтримки економічного зростання і, враховуючи зростання попиту на державні цінні папери, Україна помітно збільшує свою присутність на міжнародних фінансових ринках, а також на внутрішньому фондовому ринку. Зокрема, Мінфін розмістив на вигідних умовах облігації внутрішньої державної позики з індексованою вартістю, облігації, номіновані в іноземній валюті, у тому числі з достроковим погашенням, і нещодавно здійснило перший випуск державних казначейських зобов'язань для населення.

Говорячи про бюджет, Колобов підкреслив, що план доходів виконується вчасно і в повному обсязі, а розпочаті економічні реформи сприятимуть такої тенденції й надалі. У свою чергу, це закладає основи для прийняття реалістичного і збалансованого бюджету на наступний рік.

Представники ЄС підтримали обраний українським урядом курс реформ і заходів, спрямованих на розвиток економіки. Вони також висловили зацікавленість у подальшій співпраці.

Підбиваючи підсумки, Колобов зазначив, що на шляху до євроінтеграції плідна співпраця України з ЄС є одним з важливих пріоритетів зовнішньої політики.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

200