Зростання позиції України в рейтингу Всесвітнього банку Doing Business Report-2013 - на 15 пунктів порівняно з минулим роком (з 152-го місця до 137-го) стало результатом системної і цілеспрямованої роботи з удосконалення податкової системи та покращення умов ведення бізнесу, упевнений голова Державної податкової служби Олександр Клименко, повідомляє прес-служба ДПСУ.

Найбільші досягнення України були відзначені експертами саме у сфері оподаткування. Так, у рейтингу податкових систем Paying Taxes, який є складовою Doing Business Report, прогрес склав 18 пунктів: зі 181-ї сходинки наша держава піднялася на 165-у (з урахуванням того, що торішнє 181-е місце було замінене на сто вісімдесят третє через дві країни, що приєдналися до рейтингу).

«Мені особливо приємно, що авторитетні міжнародні експерти дали високу оцінку введенню електронних сервісів для платників і вдосконаленню процедур адміністрування. Це той аспект, над яким ми посилено працювали протягом останнього року. Якщо на початку 2011 року в електронному вигляді звітували тільки 39% платників ПДВ, то на сьогоднішній день - більше 98%. У перспективі - повне охоплення платників податку на прибуток, земельний податок, ПДФО та всіх інших видів податків електронною звітністю. Наша ставка на розвиток технологій, на втілення кращих зразків сучасного обслуговування платників у національну практику спрацювала», - зазначив Клименко.

Зокрема, фахівці Всесвітнього банку відмітили значний прогрес України за таким показником, як витрати часу на адміністрування податків. Торік бухгалтери та підприємці витрачали на податкові процедури в середньому 657 годин, зараз - 491 годину. «Ще рік тому ми поставили собі за мету скоротити витрати часу на ведення податкового обліку вдвічі, і ми вже близькі до того, щоб до кінця 2012 року досягти цього показника. Вже сьогодні спрощена процедура реєстрації нових платників ПДВ, найближчим часом ми повністю переведемо її в електронний, дистанційний формат. Обсяг необхідних документів скоротився втричі. Жорстко лімітовані терміни розгляду поданих заяв - не більше шести днів. У своїй роботі ми керуємося принципом: сплата податків повинна бути для платника простою і зручною процедурою. Організаційні навантаження при зборі податків ми беремо на себе, а не перекладаємо на платника», - зазначив керівник ДПСУ.

За оцінками міжнародних експертів, поліпшення умов ведення бізнесу в Україні також забезпечується за рахунок значного скорочення кількості податків і зборів з ухваленням Податкового кодексу і зниження сумарного податкового тягаря.

Клименко нагадав, що законодавство передбачає зниження податкових ставок. «Ставка податку на прибуток на момент прийняття Податкового кодексу складала 25%, на поточний момент - 21%, у 2013 році вона буде знижена до 19%. Ставка ПДВ у 2014-му становитиме 17%. Таким чином, за два роки Україна матиме всі підстави позиціонувати себе як країна з однією з найбільш ліберальних податкових систем у Європі», - зазначив глава ДПСУ.

За висновком Всесвітнього банку, Україна поліпшила показники з оподаткування відразу на 31 пункт (з 16-го до 47-го) по відношенню до світового лідера у цій сфері - Об'єднаних Арабських Еміратів (100 пунктів), де здійснюються чотири податкові платежі при витратах часу на сплату податків – 12 годин (на рік).

«Впроваджуючи реформи, ми, насамперед, орієнтувалися на спрощення системи адміністрування податків для платника і підвищення конкурентоспроможності нашої країни, а не на позиції в рейтингу. Але не можна не враховувати той факт, що дослідження Всесвітнього банку - це своєрідний барометр інвестиційного клімату країни, на який орієнтується іноземний бізнес, вибираючи найбільш перспективні майданчики для розміщення бізнесу та інвестицій. Бізнес з підозрою відноситься до країн останньої десятки. Ми цю зону ризику покинули, і я очікую, що кваліфікаційні бали Всесвітнього банку перетворяться на репутаційні бали України в очах бізнес-спільноти», - підсумував Клименко.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

249