Коли українці повірять вітчизняному фондовому ринку, на нього прийдуть і іноземці. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час дискусії на тему «Оподаткування операцій з цінними паперами: як наповнити бюджет і не вбити фондовий ринок?» заявив директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубіхвост.

Зокрема, він нагадав, що українські емітенти заходять на фондові ринки Польщі, оскільки «у нас цього ринку немає».

«Не аргумент, що у нас немає фондового ринку, тому на ньому немає іноземців. Давайте подивимося на наше населення, яке має зараз 40 млрд депозитів фізосіб у банківській системі» - сказав він.

Дубіхвост також зазначив, що українці не купують облігації через недосконале законодавство, яке дозволяє не платити дивіденди.

За його словами, після вдосконалення законодавства проводити публічні угоди з цінними паперами стане вигідніше, відповідно, ціноутворення стане прозорим, а дивіденди будуть виплачуватися.

Як приклад, він навів валютні казначейські зобов'язання Міністерства фінансів України для фізичних осіб.

«Коли Мінфін створило ліквідний інструмент з наявністю зобов'язань Державного банку (Ощадбанк-Ред.,) який здатний підтримати двостороннє котирування - люди розуміють, що вони свої гроші повернуть і всі фінансові процеси прозорі.

Є розуміння - який дохід отримає людина й інструмент користується попитом. А давайте подивимося, що на біржі. Скільки блакитних фішок платить дивіденди. З 11 - третина? Значить, третину не платити. Емітенти не зацікавлені, щоб відбувався обіг цінних паперів», - сказав банкір.

Нагадаємо, у жовтні уряд вніс до парламенту законопроект № 11285 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого вдосконалення адміністрування податків і зборів».

Законопроектом пропонується встановити акциз у 3% від суми операції з продажу цінних паперів поза фондової біржі, які не перебувають у біржовому реєстрі, і 0,1% - від суми операції з продажу цінних паперів поза фондової біржі, які знаходяться у біржовому реєстрі.

У разі проведення операцій з цінними паперами на біржах податкова ставка знижується до нуля, при цьому пропонується не оподатковувати операції з ОВДП муніципальними облігаціями та іншими цінними паперами, імітованими державою або ж дохід яких гарантовано державою.

Юлія Артамощенко,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

208