У рамках програми озеленення київських вулиць та до 25-річчя Деснянського району громадська організація «Деснянська слобода» відкрила на Лівобережжі алею з європейських каштанів. Організатори заходу символічно обрали для висадки дерев вулицю Каштанову на троєщинському житловому масиві столиці, пише «Газета.ua».
«На відміну від звичних столичних каштанів, європейські цвітуть незвично - рожево-червоними суцвіттями. Місцеві жителі вже охрестили алею «другим» Хрещатиком. Ми всіляко намагаємося залучити людей до корисної суспільної діяльності. І на цей раз, крім пропозиції взяти участь у висадці цих каштанів, ми подарували людям саджанці інших дерев, щоб кожен цієї осені посадив у своєму дворі хоча б одне дерево. Таким чином, наш район стане набагато зеленішим і чистішим», - вважає почесний голова ГО «Деснянська слобода» Олександр Ліщенко.
Крім того, Ліщенко зазначив, що центральна вулиця Києва - Хрещатик - у цьому році втратила близько двох десятків старих і молодих каштанів. Їх спиляли у ході підготовки до Євро-2012. Та й у цілому урбанізація витісняє зелені насадження, забираючи території під комерційні площі, парковки і т.п. На думку Ліщенка, дефіцит гарних зелених зон відчувається по всьому Києву, у тому числі і в Деснянському районі. Саме тому громадська організація вийшла з ідеєю створення міні-Хрещатика на Троєщині - «Алеї каштанів».
Відкриття каштанової алеї підтримав один із прабатьків Троєщинського масиву Анатолій Мокроусов, а також призери лондонської Олімпіади-2012, чемпіони світу з боксу Денис Беринчик, Володимир Сидоренко, Василь Ломаченко, Олександр Усик. Колишній керівник Деснянської райради та райадміністрації Анатолій Мокроусов зазначив, що проекти з озеленення дуже важливі.
«Згідно з планом розвитку Києва, на Троєщині розростеться нова промислова зона. Це, звичайно, нові робочі місця. Але промислові об'єкти шкодять екології. Їх необхідно збалансувати зеленими зонами. І тому такі ініціативи, як «Алея каштанів», дуже потрібні. Добре, що у нашому районі працюють такі люди, як Олександр Ліщенко, які можуть і придумати, і реалізувати подібні заходи. Мені як людині, яка починала розвивати Троєщину, дуже приємно, що і сьогодні є ті, хто в силах нести відповідальність за майбутнє району», - підкреслив Анатолій Мокроусов.
За словами Олександра Ліщенка, надалі громадська організація планує ще кілька заходів з озеленення району. При цьому, як запевняють активісти, розвивати екопроект будуть і самі жителі району. Початок цьому було покладено під час відкриття Каштанової алеї.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом