Заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков вважає непереконливими претензії США на роль захисника демократії у світі.
«Претензії Вашингтона на роль правозахисного форпосту і локомотива демократії, на роль всесвітнього викладача і вихователя непереконливі. Те, як самі США, які охоче критикують інших, поводяться з правами людини, далеко від ідеалу, а інколи - взагалі з іншої епохи. Згадаю лише, що США - це єдина країна, яка не у 18-му і навіть не у 20-му, а у 21-му столітті офіційно легалізувала тортури», - сказав дипломат, виступаючи в Держдумі на слуханнях, присвячених ситуації з правами людини в Америці.
Рябков нагадав, що 10 років тому при адміністрації Джорджа Буша застосування тортур щодо осіб, підозрюваних у причетності до терористичної діяльності, перестало бути в Америці порушенням закону, за яке покладено суворе покарання, і перетворилося в частину правової системи.
«Під прапором війни з терором Білий дім і міністерство юстиції США санкціонували такі способи вибивання свідчень, як тривале позбавлення сну, утримання без теплого одягу в холодній камері, утримування людини в тісному ящику з комахами, імітація утоплення. Застосовувалися ці заходи в розкиданих по деяких країнах в'язницях ЦРУ. Ув'язнених, схоплених у різних кінцях світу, доставляли в ці тюрми потайки і там могли з ними робити що завгодно», - сказав Рябков, передає РІА «Новини».
Раніше влада США визнала існування секретних в'язниць ЦРУ і тортур ув'язнених. Представники адміністрації республіканця Буша-молодшого заявляли про виправданість таких дій, а колишній віце-президент США Річард Чейні назвав такі тортури законною необхідністю.
У серпні 2012 року Мін'юст США закрив розслідування повідомлень про прояв насильства співробітниками ЦРУ під час допитів підозрюваних у тероризмі, не пред'явивши звинувачення по кримінальних статтях.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом