Полiтика

Росія хоче скоріше оновити договірно-правову базу щодо ЧФ РФ

Росія хотіла б прискорити процес удосконалення договірно-правової бази функціонування Чорноморського флоту РФ на території України. Про це сказав міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сьогодні на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком за підсумками переговорів у Києві.

«Обговорили проблематику Чорноморського флоту, є просування у вдосконаленні договірно-правової бази функціонування ЧФ РФ на території України. Хоча нам хотілося б ще більше прискорити цей процес», - сказав він.

За його словами, були також розглянуті питання гуманітарного співробітництва, у тому числі в контексті майбутнього у 2014 році 200-річного ювілею Тараса Шевченка.

«Ми домовилися гідно відзначити цю важливу для обох народів дату», - сказав Лавров.

Також, за його словами, сторони обговорили питання, пов'язані з головуванням України в ОБСЄ у 2013 році, передає «УНІАН».

«Ми будемо активно підтримувати Україну в тому, щоб зробити діяльність ОБСЄ більш цілеспрямованою і яка більше відповідає тим основним принципам, які були закладені в Гельсінському заключному акті та базових документах ОБСЄ», - сказав він.

Також сторони обговорили питання взаємодії у боротьбі з піратством.

«Ми сьогодні домовилися підтримати зусилля наших оборонних відомств, щоб зміцнити співпрацю у сфері боротьби з піратством», - додав він.

Лавров також зазначив, що економіка відіграє істотну роль у двосторонніх відносинах.

«Ми вітали факт укладення Україною двох важливих домовленостей, меморандумів Євразійської економічної комісії минулого місяця - це меморандум про торговельно-економічне співробітництво і взаємодію у сфері технічного регулювання. Впевнені, що це дозволить більш ефективно задіяти можливості для подальшого розширення торгового обороту та інших форм співпраці», - сказав він.

У свою чергу Грищенко зазначив, що під час переговорів обговорювалися питання демаркації державного кордону, Придністровського врегулювання, пересування громадян України та Росії через кордон, а також питання взаємодії у боротьбі з тероризмом і піратством.

Як раніше повідомляв ForUm, голова Комітету Держдуми з оборони (фракція КПРФ), Володимир Комоєдов, який командував Чорноморським флотом ВМФ Росії у 1998-2002 роках, заявив, що Україна на законодавчому рівні блокує можливість поновлення Чорноморського флоту.

Командувач ЧФ РФ контр-адмірал Олександр Федотенко заявив, що Росія розраховує до кінця 2012 року укласти угоду з Україною про порядок модернізації свого Чорноморського флоту, що базується в Криму.