Закон про депозитарну систему України допоможе побудові в країні прозорого та ефективного фондового ринку.
Про це сьогодні у ході дискусії на тему: «Україна і її інвестори: хто контролюватиме власність на цінні папери?» повідомив голова ради НБУ Ігор Прасолов, передає кореспондент ForUm’y.
За словами банкіра, документ стосується формування чіткої структури фондового ринку. «Дуже добре, що це відбувається саме зараз, тому що скоро завершиться робота над законом про деривативи – похідні цінні папери, які теж будуть обслуговуватися створюваною ринковою інфраструктурою», - зазначив фахівець.
Він додав, що, відповідно до закону, основними інститутами ринку є центральний депозитарій, зберігачі, Розрахунковий центр, клірингові організації, інвестори, регулятори (Нацбанк, Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку).
«Я ретельно опрацьовував цей закон ще з 2007 р. і вважаю, що в нашій країні (виходячи із реальної економічної ситуації, рівня розвитку фінансового і фондового ринку) правильно і доцільно, якщо держава активно братиме участь у першому етапі реальної побудови фондового ринку. А потім через кілька років залишить ринок. Залишивши собі лише 25% блокуючих пакетів, чого цілком достатньо для подальшого контролю», - сказав Прасолов.
За його словами, ухвалення закону – великий крок уперед: «Поставлено крапку. Ми повинні почати роботу за новим законом і будувати ринкову інфраструктуру».