Представники японської компанії заявили про намір приєднатися до реалізації проекту реконструкції київської Бортницької станції аерації.
16 жовтня керівництво товариства зустрілося з представниками японської компанії для обговорення питань співробітництва, зокрема, пошуку оптимальних шляхів реконструкції БСА та можливого сприяння в залученні інвестицій на реалізацію проекту, повідомили у прес-службі «Київводоканалу».
На зустрічі наголошувалося, що проблема номер один, яку визначили фахівці «Київводоканалу» - якісна очистка стічних вод.
«На Бортницькій станції аерації діє схема, яка на сьогоднішній день морально і технічно застаріла. Якщо очисні споруди, зношеність яких становить близько 70%, терміново не реконструювати, Київводоканал не зможе гарантувати очистку стічних вод до нормативних показників та екологічно безпечну роботу станції в цілому», - сказав голова правління ПАТ «АК «Київводоканал» Валерій Ченчевий.
Навантаження на три блоки очищення станції зараз розподілено нерівномірно. Дві третини споруд першого блоку взагалі виведені з експлуатації.
Через зношеність двигунів насосних станцій та діючої схеми аерації робота БСА занадто енергоємна - 350 МВт на добу. За підрахунками суспільства, тільки за рахунок застосування нового обладнання витрати станції на електроенергію зменшаться на 30%.
Друга, не менш важлива проблема полягає у тому, що технологічною схемою станції не передбачені обробка та утилізація осаду, який залишається після очищення стічних вод. Весь осад транспортується на мулові поля, які сьогодні переповнені. Фактичний обсяг осаду, який знаходиться на полях, вже втричі перевищує проектні. Подальше розширення карт мулових полів, які займають площу в 280 га, неможливе.
Крім того, зазначалося, що поблизу зони мулових полів проживає близько 50 тис. населення, і сьогодні існує проблема дезодорації повітря, яку необхідно вирішити в комплексному проекті реконструкції станції.
На зустрічі представники «Київводоканалу» також розповіли про орієнтовний план поетапного ведення реконструкції.
Представники японської компанії у свою чергу запевнили, що усвідомлюють важливість реалізації проекту, і мають намір обов'язково приєднатися до вирішення цієї проблеми і посприяти у вирішенні фінансових питань.
Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Микола Азаров оцінює вартість реконструкції Бортницької станції аерації в 3,5 млрд грн.
Читайте по темі: Брудна робота: як очищають використану киянами воду
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом