Найбільший кредитор України - Міжнародний валютний фонд - у черговий раз звернув увагу української влади на неефективність політики підтримки штучно занижених цін на газ і тепло для населення, запропонувавши підвищити тарифи з одночасним збільшенням адресної допомоги малозабезпеченим, йдеться в оприлюдненому Фондом звіті.

«Оскільки вартість імпортованого газу зростає, ця політика все більше і більше тисне на державні фінанси, утримує надмірне споживання енергії, ускладнює інвестування в мережу поставок, а також підриває зростання внутрішнього виробництва», - йдеться в документі, повідомляє «УНІАН».

Фонд повідомляє, що практика продажу газу за заниженими цінами призводить до розбалансування фінансового стану державного енергохолдингу "Нафтогаз України", який 2011 рік завершив з витратами у розмірі 135 млрд грн при доходах у 114 млрд грн.

У звіті під назвою «Газова цінова політика України: Розподільні наслідки підвищення тарифів» зазначається, що збільшення тарифів на газ для населення, наприклад, на 20% призведе скорочення споживання газу на рівні 5% і тепла - на 3%.

«Розрахунки показують, що підвищення тарифів на 20% мало вплине на добробут багатих. Разом з тим, чіткий графік підвищення тарифів у середньостроковій перспективі стане стимулом для підвищення енергоефективності», - заявляє Фонд.

МВФ акцентує увагу на тому, що при нинішній політиці уряду 85% українців, які живуть нижче межі бідності, не отримують ніякої соціальної допомоги на комунальні послуги. У той же час близько 30% державних пільг населенню розподіляється багатим. Ліквідація подібних переваг звільнить майже 0,2% ВВП для адресної соціальної допомоги бідним або представникам середнього класу, але при цьому мало вплине на добробут більш багатих українців.

Після схвалення дворічної програми stand-by влітку 2010 року Україна отримала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд дол У грудні 2010 року був виділений другий транш у розмірі близько 1,5 млрд дол.

Після цього виділення коштів за програмою було заморожене через невиконання Україною низки взятих на себе зобов'язань, зокрема, щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.

На проведеному наприкінці минулого тижня у Токіо засіданні Ради керуючих МВФ та Світового банку представники уряду України заявили про необхідність продовження чинної програми співпраці з Фондом, а не розробки нової.

«Головна тема на переговорах - це продовження вже існуючої програми, яка закінчується наприкінці 2012 року, але має всі шанси бути продовженою і в 2013 році. Думаю, що ми відновимо переговори з МВФ після закінчення виборчої кампанії в Україні», - повідомив у понеділок в інтерв'ю Deutsche Welle перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

333