Іран пригрозив Євросоюзу екологічною катастрофою в Ормузькій протоці.
У відповідь на нові міжнародні санкції Ісламська республіка планує провести так звану операцію «Брудна вода» і вилити в протоку нафту, що призведе до припинення поставок палива, написало у понеділок німецьке видання «Der Spiegel».
Для відновлення постачань доведеться повністю очистити води затоки, і без допомоги Ірану в цьому питанні не обійтися. Дамаск - і це теж частина плану - надасть її тільки в тому випадку, якщо Євросоюз скасує санкції. Поки вся ця операція залишається лише словесною погрозою, але тільки до тих пір, поки її не схвалив іранський лідер аятолла Алі Хаменеї.
Як повідомлялося, новий пакет санкцій проти Тегерана Євросоюз ввів напередодні. Обмеження торкнулися, в основному, фінансових операцій, телекомунікацій та енергетики.
До списку товарів, заборонених до експорту в Іран, потрапили матеріали, які можуть використовуватися в іранській ядерній програмі, а також у розробці артилерійської та ракетної зброї, зокрема, графіт, алюміній, сталь, а також промислові програми моніторингу, управління та збору даних. Крім того, влада ЄС заборонила імпорт з Ірану природного газу і розширила існуючий список устаткування, яке заборонено до продажу для нафтогазової та паливно-хімічної галузі. У новий пакет заходів також включені нові обмеження в судноплавній індустрії - заборонено використовувати кораблі, що належать громадянам або компаніям Євросоюзу, для транспортування або зберігання іранської нафти і паливно-хімічних продуктів.
Нагадаємо, країни Заходу звинувачують Ісламську республіку в спробах розробити ядерну зброю. Тегеран усі звинувачення відкидає, заявляючи, що дослідження в області атомної енергії носять виключно мирний характер.
У кінці липня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що міжнародні санкції і переговори «ні на йоту» не загальмували ядерну програму Ірану і, щоб мати ефект, мають бути доповнені загрозою застосування військової сили.
Нетаньяху і міністр оборони Ехуд Барак хотіли б атакувати ядерні об'єкти Ірану восени, але поки не знаходять підтримки у командування армії і спецслужб.
Міністр цивільної оборони Ізраїлю Матан Вільнаї заявив, що в разі початку військових дій з Іраном конфлікт продовжиться близько місяця, при цьому можуть загинути до 500 жителів країни.
Напередодні ЗМІ опублікували частину секретного плану Тель-Авіва щодо нанесення удару проти Тегерана. Згідно з документом, це буде скоординована агресія одночасно з «безпрецедентною» кібернетичною атакою, яка за кілька хвилин виведе з ладу «Інтернет, телефони, радіо, ТБ, супутниковий зв'язок, лінії оптико-волоконного зв'язку між стратегічними об'єктами країни».
15 жовтня уряди Євросоюзу узгодили санкції проти банківського сектора, вантажоперевезень і промисловості Ірану, підсиливши фінансовий тиск на Тегеран у зв'язку з його ядерною програмою.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом