Національний банк України не буде застосовувати заходи девальваційного впливу для стимулювання економічного зростання у зв'язку з низькою ефективністю подібного роду дій. Про це заявив в інтерв'ю газеті «Ділова столиця» директор Генерального економічного департаменту Національного банку України Олександр Петрик.
«По-перше, девальвація - це ліки короткострокової дії. Їх треба приймати тільки в критичних ситуаціях, коли іншого виходу вже немає. По-друге, цей засіб лише прибирає симптоми, не усуваючи причину хвороби. В Україні вже була девальвація гривні більш ніж на 50% - у 2008 році. Але це не вирішило наших проблем», - повідомив Петрик.
Незважаючи на те, що в умовах складної кон'юнктури світових товарних ринків ослаблення гривні могло б позитивно позначитися на експортерах, НБУ не бачить доцільності у штучному зниженні курсу національної валюти.
«Якщо просто намагатися маніпулювати курсом, проблем не уникнути. Крім експортерів, є інші галузі економіки, а також фінансова система, для яких девальвація може стати згубною. Різке ослаблення обмінного курсу нацвалюти з невеликим тимчасовим лагом дає зростання всіх цін. Тому нам потрібно не маніпулювати курсом, а трансформувати структуру економіки», - вважає Петрик.
На думку директора Генерального економічного департаменту НБУ, Україні потрібна стабільна національна валюта тому, що вона підвищує життєвий рівень населення, забезпечує сталий розвиток економіки.