Глави Міністерств закордонних справ 27 країн Євросоюзу на засіданні у понеділок у Люксембурзі схвалили черговий, 18-й пакет санкції відносно Сирії.

Заходи подальшого тиску на сирійський режим включають заборону на польоти і посадку в країнах ЄС літаків сирійських авіакомпаній і формальну заборону на страхування повітряних і морських поставок зброї Дамаску через треті країни. Крім того, до «чорного списку» фізичних та юридичних осіб, яким заборонений в'їзд до країн ЄС і чиї активи в Європі заморожуються, будуть додані ще 28 сирійських чиновників. Тепер, після нинішнього рішення, санкції Євросоюзу так чи інакше торкнулися 181 людини з оточення президента Сирії Асада. Заходи Євросоюзу, прийняті у понеділок, також передбачають заморожування рахунків двох сирійських компаній, що розширило "чорний список" ЄС до 54 фірм і держструктур, повідомляє РІА «Новости» з посиланням на «Франс Прес».

Глави МЗС 27 країн ЄС прийняли 23 липня додаткових заходів щодо забезпечення ембарго на постачання озброєнь до Сирії. Євросоюз ввів огляд суден і літаків, запідозрених у поставках до Сирії зброї або іншого обладнання. Такий огляд зобов'язана проводити кожна країна ЄС у разі обґрунтованої підозри, що судно, яке проходить через її територіальні води, доставляє в Сирію заборонений вантаж. Аналогічна вимога стосується вантажних літаків, що прибувають в аеропорти країн ЄС або вилітають з них.

Конфлікт у Сирії триває з березня 2011 року, його жертвами стали, за даними представників ООН, більше 20 тисяч чоловік. Західні країни і низка арабських держав домагаються відходу президента Башара Асада, вважаючи, що це зупинить насильство. Росія і Китай, навпаки, побоюються, що зовнішнє втручання в Сирії і втрата державності призведуть до розростання конфлікту. Влада Сирії, у свою чергу, заявляє, що зіштовхується з опором добре озброєних бойовиків, підтримка яким надається ззовні.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

222