Головний виклик продовольчій безпеці – це підвищення цін на продукти харчування. Таку думку, як передає кореспондент ForUm'у, у ході відеомосту Москва - Кишинів - Єреван - Астана - Київ на тему «Продовольча безпека. Виклики для країн СНД» висловив президент Інституту гуманітарних і економічних проблем продовольчої безпеки (РФ) Олександр Новіков.
За його словами, несприятливою також є ситуація, коли ціни не знижуються. Він нагадав, що у РФ люди у середньому витрачають на продукти 30-50% свого доходу, у той час як у розвинених країнах цей показник – 15-18%.
Експерт вважає, що дорогі продукти харчування відкрили «загрозу не тільки економічному зростанню, а й політичній стабільності».
За словами Новікова, щоб такої загрози не було, люди повинні витрачати на продукти не більше 20% своїх доходів.
У свою чергу, директор Аграрного центру (Євразійського центру продовольчої безпеки) МДУ ім.М.Ломоносова Сергій Кисельов додав, що на сьогоднішній день у Росії ситуація з продовольчою безпекою «більш-менш стабільна».
Він нагадав, що у цьому році планується зібрати 70-73 млн тонн зернових. З урахуванням запасів, які є у російських підприємств, а також у держави, РФ у змозі забезпечити не тільки внутрішнє споживання, а й експорт.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом