Китайська влада вирішила пустити струм високої напруги по колючому дроті на кордоні з Північною Кореєю, пише газета Daily NK з посиланням на джерело в провінції Хамген-Пукто, яка межує з КНР.
За даними видання, таким чином Пекін збирається боротися з дезертирством, а також зі злочинами північнокорейських прикордонників та інших громадян КНДР.
Як повідомляє газета, напруга струму в колючому дроті на кордоні становить 220 вольт. При цьому джерело Daily NK зазначило, що для того, щоб людина отримала травми, необхідно напругу в 380 вольт.
Китай раніше провів колючий дріт на кордоні з КНДР, щоб знизити рівень дезертирства і злочинності, проте відчутних результатів цей спосіб не дав. Влада ввела також особливу систему оповіщення про перебіжчиків з Північної Кореї. Так, жителі одного з прикордонних міст можуть непомітно викликати поліцію і прикордонників, якщо до них звернуться за допомогою північнокорейські дезертири, пише «Lenta.ru».
Тим часом міжнародне співтовариство робить на Китай тиск, щоб Пекін почав визнавати перебіжчиків з КНДР біженцями. Однак поки влада КНР вважає їх нелегальними економічними мігрантами і, як правило, висилає назад, де їх засилають в трудові табори.
Північна Корея також вживає заходів, щоб скоротити кількість перебіжчиків й обмежити іноземний вплив на своїх громадян. Зі свого боку вона також провела колючий дріт і встановила відеокамери.