Минулого тижня киянка Тетяна Ковальчук під час збирання грибів за три кілометри від санаторію «Лісова галявина» зіткнулася з вовком.
«Я відразу зрозуміла, що це не пес. Він був вище вівчарки, світло-сірого кольору, рудуватий. Очі маленькі, лапи великі. Побачив мене і зупинився. Я знаю, що потрібно уникати погляду очі в очі. Сказала йому: «Я тебе не знаю. Іди». І він втік у кущі», - розповіла жінка, пише газета «Взгляд».
За інформацією видання, схожий випадок, і теж у Пущі-Водиці, місяць тому описала у Живому журналі дівчина з нікнеймом Туманна Фея: «Вирушили за моховиками. Підійшли до загубленої стежки, і тут пролунав дикий тріск. Метрів за п'ятнадцять на стежку вискочила здоровенна лосиха, за нею встигало лосеня-підліток. Слідом безшумно вилетів потужний звір. Вилетів і тут же зник, не звертаючи на нас жодної уваги. Вовк. Білий».
Голова Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко на обидві історії відреагував скептично: «Це була собака. Вовка може розпізнати тільки досвідчений зоолог».
Так само вважає і співробітник Інституту зоології, заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк: «Побачити вовка – велика удача, тим більше для киянина. Це зникаючий вид, його відстрілюють браконьєри. Швидше за все, це був або гібрид, або здичавілий собака».
Однак, як пише газета, деякі жителі Пущі-Водиці не виключають, що зустрінутий звір і правда міг бути вовком, тільки прирученим. Адже в околицях Пущі-Водиці розташовано багато дорогих особняків, у власників яких є свої чудасії. Господар вовка міг випустити свого небезпечного вихованця погуляти, пополювати.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом