Державна служба молоді та спорту не має можливості втручатися у справи спортивних федерацій країни, а розслідування фактів розтрати коштів, виділених на підготовку та участь спортсменів в Олімпійських іграх, не пов'язане з майбутніми виборами президента Федерації легкої атлетики України. Про це в інтерв'ю журналістам повідомив перший заступник голови Держслужби Сергій Глущенко.
Нагадаємо, 5 жовтня голова Державної служби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін оприлюднив результати роботи слідчої комісії щодо нецільового використання коштів керівниками національної збірної України з легкої атлетики, виділених на підготовку спортсменів до Олімпійських ігор. За результатами розслідування були звільнені державний тренер збірної, перший віце-президент ФЛАУ Валерій Александров і головний тренер збірної, віце-президент ФЛАУ Олександр Апайчев.
Перший заступник глави Держслужби зазначив, що корупційний скандал у збірній з легкої атлетики, який розгорівся після завершення Олімпійських Ігор у Лондоні, назрівав уже багато років.
Нагадаємо, Олімпійська чемпіонка Пекіна Наталія Добринська прокоментувала ситуацію у легкій атлетиці так: «Легкоатлети борються за правду вже 16 років. Але Федерація завжди «вирішувала проблему», караючи «бунтівників».
За словами Сергія Глущенка, у Держслужбі вирішили перевірити скарги спортсменів уже після Олімпіади, щоб не зривати підготовку до стартів. Він також підкреслив, що з прийдешніми виборами президента ФЛАУ розслідування не пов'язане, тому звинувачення, які звучать на адресу Держслужби з боку президента федерації Валерія Борзова, безпідставні.
«Практично у всьому світі федерації самі шукають гроші на розвиток видів спорту, за які вони відповідають. У нас же, у спадщину від радянської системи, федерації на 90-100% утримуються за рахунок держбюджету. Тобто держава не має права втручатися у справи федерацій, але повинна утримувати їх - чи не дивно? Але якщо ми хочемо добиватися результатів у спорті високих досягнень, то повинні знати не тільки, яке фінансування на підготовку спортсменів потрібне, але і чи чесно гроші витрачаються. Інакше спортсмени будуть продовжувати підписувати порожні бланки відомостей, жити в орендованих квартирах і тренуватися у парках, як це було у Кисловодську. Добре б керівники федерації прислухалися до слів гуру менеджменту Пітера Друкера: «Поганий менеджер вирішує проблеми, хороший – шукає можливості», - заявив Сергій Глущенко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом