У вересні продовжилася тенденція зниження споживчої інфляції (до -1,2% у червні в річному вимірі), яка триває з середини 2011 року. ІСЦ за II квартал знизився на 0,6%, що переважно зумовлено зниженням його небазової складової, повідомляється на офіційному сайті НБУ.
Базова інфляція у II кварталі склала всього 0,2%, в річному вимірі, зменшившись до 3,7%. Небазовий ІСЦ у II кварталі знизився на 1,4% в основному внаслідок сезонного зниження цін на сирі продукти на 3% за квартал. Підвищення цін на енергоносії всередині країни стали основною причиною зростання ІЦВ у II кварталі на 4,5%.
За даними НБУ, завдяки високому рівню внутрішнього попиту в II кварталі відбулося прискорення зростання ВВП (до 3% в річному вимірі і на 1,9% за квартал за вирахуванням сезонного фактора). Основними факторами позитивної динаміки ВВП були стабільно високі темпи зростання реальної заробітної плати, збільшення державного фінансування проектів, сприятливі погодні умови.
Основним чинником, який стримував зростання ВВП, була несприятлива зовнішньоекономічна кон'юнктура, яка негативно вплинула на діяльність експортоорієнтованих галузей. Обсяги виробництва металургії знизилися на 0,7% в річному вимірі, машинобудування - на 0,6%, що відповідно позначилося як на загальних показниках промисловості, так і на показниках експорту товарів і послуг.
Крім того, у Нацбанку повідомили, що другий квартал поспіль зберігаються високі темпи росту як доходів, так і видатків зведеного бюджету (17,9% і 14,4% відповідно) на тлі зниження цін. Також відбулося скорочення позитивного первинного сальдо і формування дефіциту зведеного бюджету, що в значній мірі є сезонним явищем.
Протягом II кварталу курсова політика НБУ була спрямована на підтримку стабільності валютного ринку, а також на недопущення значних коливань обмінного курсу гривні до долара США.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом