Будівля колишньої швейної фабрики «Юність» ніякої історичної цінності не мала, як і територія під нею. Про це в інтерв'ю «Оглядачу» заявив доктор культурології Володимир Нікітін.

«Зараз археологи вивчають розкоп, це обумовлено законодавчими нормами археологічної експертизи. Будівельники фабрики напевно перекопали там все, що було можна. На її місці, пам'ятаю, стояли бідні мазанки з низькими вікнами, які прибрали у 1960-1970 роках», - розповів експерт про останнє покоління споруд на місці колишньої швейної фабрики «Юність». Володимир Нікітін зазначив, що до середини ХХ століття Андріївський узвіз був пустельною вулицею, по якій мало хто ходив і їздив. «Поділ був в основному єврейським районом, і місцева мова була такою ж особливою у Києві, як говірка у старій Одесі. Кияни з інших районів почали частіше з'являтися на Подолі, коли у 1954 році зробили гранітні сходи біля Історичного музею. А фільм «За двома зайцями» задав звичну всім іконографію спуску. Натовпи туристів на ньому з'явилися вже після робіт до святкування 1500-річчя міста. Тоді ж утворився і район художників», - сказав києвознавець.

Відомий історик Станіслав Цалик також вважає, що сенсацій від розкопок в околицях Андріївського узвозу чекати не варто.

«Нинішній Андріївський узвіз століттями був звичайним шляхом, який з'єднував княже місто з ремісничим передмістям. Квартал на схилах почав розвиватися наприкінці XVIII століття, коли звели Андріївську церкву. Тоді ж на місці недавно знесеної швейної фабрики «Юність» з'явилися перші хати-мазанки, - говорить історик Києва. - Шанси знайти хоч щось цінне на місці розкопу низькі. Більш продуктивними на археологічні знахідки є Контрактова площа, Верхній Вал, сучасна вулиця Сковороди, де традиційно кипіло життя на Подолі».

Нагадаємо, на території колишньої фабрики «Юність» біля Андріївського узвозу тривають археологічні розкопки. Ділянку площею більше гектара зараз досліджують співробітники Інституту археології НАН України. Закінчити розкопки планують до кінця жовтня.

Раніше повідомлялося, що культурний шар на території колишньої фабрики «Юність» майже знищений ґрунтовним будівництвом у 1970-х роках.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

169