Дізнатися про своє майбутнє, зняти порчу, відкрити третє око і приворожити милого сьогодні можна, не виходячи з дому. Досить мати під рукою комп'ютер з веб-камерою і доступом в Інтернет. Сучасні технології допоможуть будь-якому охочому зв'язатися з потомственою відьмою або екстрасенсом і отримати від них онлайн-консультацію.

Віртуальні окультисти

У XXI столітті екзорцисти із шатрів з кришталевими кулями та черепами плавно переміщаються на простори Інтернету. Поки це не масове явище, але перші ластівки вже з'явилися. Для освоєння Всесвітньої Павутини у вітчизняних ворожок і шаманів є кілька причин.

Головна – суто юридична. З 4 лютого набув чинності закон про заборону реклами окультно-містичних послуг і надання їх на телебаченні. Тоді деякі українські чаклунки навіть пообіцяли проклясти Верховну Раду, а один із авторів закону, Євген Царьков, поскаржився журналістам, мовляв, йому телефонували невідомі з погрозами навести на депутата порчу і накласти вінець безшлюбності. Втім, парламентарії залишилися непохитними і закон не скасували.

Сьогодні реклама окультистів з екранів телебачення дійсно зникла, так само, як і магічні сеанси, під час яких хіроманти та ворожки передбачали долі людям, які подзвонили під час прямих ефірів. Але друковані ЗМІ, особливо невеликі регіональні газети, поки не завжди дотримуються букви закону. Правда, тепер ясновидці і маги все частіше називаються психотерапевтами або майстрами давніх духовних практик і наук (даоських, ведичних).

Зате в інтернет-просторі для екзорцистів – повне роздолля. У Всесвітній Мережі вони безперешкодно створюють власні сайти і розміщують свою рекламу на форумах, у чатах і соціальних мережах. Ворожки і шамани діють подібно інтернет-магазинам, «просуваючи» свої послуги за помірну плату. Скористатися благами Інтернету для них – означає розширити базу клієнтів, залучити більше молодих, активних, мобільних, які не читають газет, але цілодобово «зависають» у соцмережах.

Провісниця Нонна працює у чаті. За її словами, відбою від охочих поворожити немає. «Роботи так багато, що не встигаю займатися побутом. Але для цього у мене є домробітниця. Я встаю дуже рано і з самого ранку починаю приймати «замовлення». Найскладнішу роботу виконую з ранку, поки ще повна сил. Вдень можна зробити перерву, а ввечері – друга хвиля клієнтів. Працювати інколи доводиться до опівночі. Як бачите, на брак клієнтів не скаржуся», - зазначає ворожка.

Зате поза інтернет-простором існує конкуренція. За приблизними підрахунками, в Україні працює майже 60 тис. екзорцистів. Із них більше 10 тис. – столичні ворожки і ясновидиці. У такій ситуації інтернет-аудиторія виглядає як неоране поле, адже в Україні доступ до Мережі мають 42% населення.

Чари замовляли?

Сучасні маги крокують у ногу з часом, роблячи через Інтернет потенційним клієнтам досить нетривіальні пропозиції. Наприклад, обіцяють одностатевий приворот чи відворот. Один із шаманів навіть пропонує використовувати з цією метою древнє сільське чаклунство. Якщо вивчити пропозиції екзорцистів, стає зрозуміло, що гей-привороти – обов'язкова позиція у прейскуранті майже всіх інтернет-ворожок.

Найчастіше ясновидці обіцяють усунути проблеми у бізнесі та у справах сердечних. Тут теж вибір за клієнтом – виявляється, приворот можна зробити на півроку, на кілька років або на все життя. Деякі ворожки пропонують досить широкий спектр послуг – допомогу у виїзді за кордон, у судовому розгляді, у підвищенні зарплати, посади, у захисті автомобіля і т.д.

Чимало магів пропонують привернути гроші, успіх і любов при спілкуванні через відеозв'язок – Скайп. І клієнтові зручно – не треба з дивана вставати, і ворожці вигідно – немає необхідності прикрашати все приміщення магічними амулетами, достатньо підготувати лише невеликий куточок на робочому місці. Вартість чарівного сеансу – від 100 грн і вище (все залежить від «розкрученості» екзорциста). У середньому – близько 200 грн за 30-40 хвилин бесіди і ритуалів.

Цікаво, що і у Штатах онлайн-ворожки беруть за свої послуги приблизно стільки ж. Американці, наприклад, можуть дізнатися про своє майбутнє, подзвонивши по телефону, який широко розрекламований в Інтернеті. Одна хвилина розмови з ясновидцем – 99 центів. Якщо діалог триватиме близько півгодини, американський маг заробить майже 30 «зелених», або 240 грн. Крім того, у США популярні передбачення долі, які екзорцист висилає поштою. Наприклад, якась Мадам Зора пропонує таку послугу всього за 3 долари. На сайті Мадам запевнення – вона дотримується конфіденційності та не «спамить».

Втім, є ясновидці, які вимагають за своє пророцтво солідніші суми. Наприклад, медіум Сафіна, яка живе десь на Західному узбережжі США, за лист із пророкуваннями вимагає не менше 150 дол. На її сторінці попередження – вона не несе відповідальності за прийняті клієнтом рішення, не ставить діагнози і взагалі її пророцтва мають розважальний характер.

Справа у тому, що у США ставлення до магії досить прохолодне. Американці не відрізняються марновірністю і рідко вірять у зурочення та порчу (дехто навіть не знає, що це таке). Зате всерйоз говорять про інопланетян чи Апокаліпсис. Тим часом проведене у серпні соцопитування відомого російського аналітичного центру Юрія Левади «Левада-центр» показало, що більше половини росіян вірять у порчу та наврочення. В Україні ситуація навряд чи істотно відрізняється, а це значить, що ясновидці та маги в нашій країні та у країнах СНД не залишаться без роботи.

Я у ворожки піду, хай мене навчать

Незважаючи на прийнятий у лютому антиокультний закон, у Державному класифікаторі професій досі значаться астрологи, ворожки і хіроманти. Тим не менше, їхня діяльність жодним чином не регламентується законодавством. Ліцензію хіроманта або ворожки не видає жодна держустанова України. Тому вітчизняні чародії мають три варіанти роботи – зареєструватися як приватні підприємці-єдиноподатники, отримати у МОЗ Спеціальний дозвіл на заняття народною і нетрадиційною медициною або ворожити без будь-якої дозвільної документації, просто кажучи, у підпіллі.

При оформленні ПП ворожки можуть послатися на те, що торгують, наприклад, амулетами. Правда, надавати медичні послуги або проводити сеанси гіпнозу такі люди не мають права – Кримінальний кодекс забороняє лікарську діяльність без медичної освіти та дозволів. Щоб офіційно і легально займатися нетрадиційною медициною і власне отримати «візу» Мінздоров'я, знахар повинен скласти теоретичний і практичний іспит. У разі успіху він отримає Спеціальний дозвіл, але лікувати, згідно із законодавством, він зможе тільки у присутності «традиційного» медика. За роки незалежності такі ліцензії отримали менше 300 осіб. Разом з ворожками-підприємцями – це дуже малий відсоток від загальної кількості працівників окультних послуг. І якщо говорити про інтернет-простір, то шанс знайти там легального знахаря взагалі наближається до нуля.

ForUm аж ніяк не агітує своїх читачів вірити чи не вірити у магію. Зрештою, Конституція гарантує нам свободу віросповідань. Однак краще завжди пам'ятати, що випадки, коли різного роду шамани шкодили своїм клієнтам – не рідкість. Тому, якщо у вас виникає непереборне бажання поспілкуватися з потойбічним світом, поцікавтеся у ворожки чи знахаря, де вони навчалися. А отримавши консультацію, згадайте про «правило двох джерел». Воно полягає у тому, що шанси встановити істину зростуть, якщо ви поговорите щонайменше з двома, а краще – з кількома людьми. Тобто після походу до мага навідайтеся до психолога, лікаря-терапевта або у церкву.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1215