
В Україні зміцнюється довгостроковий тренд дезінфляції - спаду базової інфляції. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході прес-конференції на тему «Огляд поточної макроекономічної ситуації» заявив керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький.
За словами фінансиста, якщо у 2008 році цей показник в країні склав 22,3%, у 2009 – 12,3%, у 2010 – 9,1%, то вже у минулому році це було 4,6%, а у 2012 році може бути ще менше. Тоді як до 2008 року інфляція скорочувалася 2 роки поспіль тільки у 2001-02 роках. «Тим самим, у наявності – багаторічне інфляційне уповільнення. Але закріплення цієї тенденції вимагає спеціальних зусиль», - акцентував банкір.
Він також додав: низька інфляція при врожаї зернових, який менше торішнього, спростовує поверхневі оцінки цінової стабілізації, що зв'язують її тільки з експортом зерна. «Крім того, низька інфляція відкриває перспективу певного пожвавлення динаміки пропозиції базових грошей з боку як Кабміну, так і НБУ. З'являється простір для обережного додаткового внутрішнього споживання та інвестиційного попиту», - уклав Литвицький.
Як раніше повідомляв ForUm, у серпні індекс споживчих цін у порівнянні з попереднім місяцем знизився на 0,3%.