Скандальний американський фільм «Невинність мусульман», який викликав масові протести і кровопролитні сутички по всьому світу, слідом за судом Грозного заборонив і суддя Тверського суду Москви.
Під час процесу в столиці російський уповноважений з прав людини заявив, що вважає неправильним розгляд справи без автора стрічки.
Чи будуть у Росії нові процеси про визнання стрічки екстремістською поки невідомо, також залишається неясним, яким чином буде виконуватися рішення суду, оскільки закон не передбачає дій операторів, коли не вказується адреса контенту.
Уповноважений з прав людини в Росії Володимир Лукін вважає неможливим розглядати питання про визнання екстремістським і заборону фільму «Невинність мусульман» без другої сторони, заявив під час процесу його представник Михайло Одінцов, передає РІА «Новини».
«Визнання судом фільму екстремістським є одночасно його забороною, тобто, обмеження суб'єктивного права фізичної особи. Таким чином, на мою думку, розгляд справи не може здійснюватися у процедурі особливого судочинства, тобто, у відсутності другої сторони», - сказав він, оголошуючи висновок з апарату омбудсмена.
Він підкреслив, що дана позиція Лукіна не має відношення до того, як він оцінює зміст фільму. Проте суддя визнав можливим вирішити питання про заборону фільму без участі його творців.
Під час засідання суддя Євген Комісаров вивчив 13-хвилинний скандальний ролик, а також вивчив позицію експертів, які вважають, що у відео містяться ознаки екстремізму та розпалювання ворожнечі.
Суд визнав стрічку екстремістською і заборонив її. Суддя Комісаров поки оголосив лише резолютивну частину рішення - без пояснення причин його прийняття.
Відповідно до закону, рішення російського суду про заборону того чи іншого екстремістського матеріалу поширюється на всю країну незалежно від того, в якому регіоні прийнято рішення. У той же час норми Кримінально-процесуального кодексу РФ дозволяють судам, куди спрямовані аналогічні позови прокуратури, приймати власні рішення, а в разі різночитань у них Верховний суд РФ виносить постанову пленуму, в якій судова практика наводиться до однаковості.
Закон також дозволяє будь-якому громадянину країни оскаржити сьогоднішнє рішення районного суду, в разі незгоди з ним, протягом десяти днів.
«Я нагадаю, що у незадоволених винесеним рішенням є можливість подати апеляційну скаргу в Московський міський суд після виготовлення повної його версії», - сказав суддя.
Він уточнив, що ознайомитися з мотивувальною частиною рішення можна буде у п'ятницю, 5 жовтня.
Таким чином, рішення суду набуде чинності не раніше 15 жовтня і тільки в тому випадку, якщо не буде оскаржено.
Як раніше повідомляв ForUm, Ленінський районний суд Грозного визнав скандальний американський фільм «Невинність мусульман» екстремістським.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом