Профіцит бюджету і низька інфляція у серпні забезпечили стабільність курсу гривні й економічне зростання. Про це заявив керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький на нараді у голови НБУ Сергія Арбузова про стан платіжного балансу, повідомляється на офіційному сайті відомства.
«У серпні ми мали кілька позитивних макроекономічних новин. По-перше, у нас був позитивний бюджетний баланс - профіцит бюджету, що дуже важливо. По-друге, інфляція у серпні була на історично низькому рівні. По-третє, ми відновили купівлю валюти після значної перерви, що зняло побоювання щодо того, що резервна позиція Національного банку буде більш хиткою», - зазначив Литвицький.
Він повідомив, що у серпні НБУ збільшив грошову пропозицію. «Наша активність у монетарній сфері у місячному вимірі була найбільшою - 3,5%. Це означає, що у нас був такий платіжний баланс, який одночасно забезпечив стабільність гривні, стабільність цін, надав імпульс економічному зростанню. Тому у серпні ми отримали черговий доказ того, що будь-які коливання обмінного курсу були генеровані не фундаментальними факторами, тому що вони якраз прогнозовані, я маю на увазі платіжний баланс... Усі розмови про те, що наша резервна позиція ослабла, не заслуговують на увагу», - підкреслив представник Нацбанку.
Крім того, за словами Литвицького, прямі інвестиції в економіку України у серпні були на 25% більші, ніж у липні.
Він зазначив, що для подальшого їх залучення необхідно продовжувати антиінфляційну політику. «Низька інфляція - це стабільний курс, приріст іноземних інвестицій. За рахунок низької інфляції і стабільного курсу ми підставили плече економіці. Адже ті галузі, завдяки яким відбувається економічне зростання - це галузі, прямо залежні від збільшення доходів населення. А зростання доходів, зарплат, в Україні вдвічі більше, ніж за відповідний період минулого року», - підкреслив представник НБУ.
На його думку, зараз Україні важливо утримати економічне зростання економіки на тлі того, що у 27 країнах Європи спостерігається рецесія. Для цього, за словами Литвицького, необхідно уникати завищених очікувань, які можуть перекреслити позитивну динаміку.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом