У ході голосування на чотирирічний термін будуть обрані 150 народних представників.
Серед 150 депутатів 77 осіб будуть обрані за пропорційною системою, тобто за партійними списками. За «партійні» місця змагаються два виборчі блоки і 14 партій, вони зможуть пройти до парламенту, якщо наберуть 5% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.
Ще 73 парламентарія пройдуть за одномандатними округами. Виборцям доведеться робити вибір із 2805 кандидатів і за партійними списками і за одномандатними округами. За мажоритарними округами будуть йти так само тільки кандидати від партій.
Як зазначають спостерігачі, основна боротьба за більшість у парламенті розгорнеться між партією Президента Михайла Саакашвілі «Єдиний національний рух» і виборчим блоком мільярдера Бідзіна Іванішвілі «Грузинська мрія».
За даними ЦВК, у Грузії зареєстровано 3613851 виборець. Вибори будуть визнані такими, що відбулися, у разі, якщо кількість тих, хто проголосував, досягне 1/3 виборців, передає РІА «Новости».
Для майбутніх виборів у Грузії створено 3684 виборчих дільниці у 84 виборчих округах. Однак виборчі дільниці будуть відкриті лише у 73, оскільки в 11 округах, розташованих в Абхазії і Південній Осетії, грузинська юрисдикція не діє. За кордоном відкрито 47 виборчих дільниць у 44 містах 37 країн світу.
За приблизними даними, за ходом виборів буде спостерігати 33 тисячі місцевих і більше 600 міжнародних спостерігачів.
Так само зареєстровані 93 організації місцевих і зарубіжних ЗМІ, які представлять 1488 журналістів.
Буквально за тиждень до голосування ЦВК Грузії прийняла рішення, яке суттєво обмежило права журналістів, особливо телерепортерів. Їм практично заборонили вільні фото- і відеозйомку на виборчих дільницях, хоча Виборчий кодекс країни не дозволяє працювати.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом