На початку вересня п'ять найбільших профспілок України об'єдналися у спільний представницький орган. Заявлена ​​ мета - спільна діяльність. Експерти вважають, що така угода вигідна владі. Ввійти в об'єднання погодилися навіть незалежні профспілки БЮТівця Михайла Волинця, повідомляє «Україна молода».

Документ про співпрацю підписали голова Федерації профспілок України Юрій Кулик, голова Федерації профспілок транспортників Вадим Ткачов, керівники Об'єднання всеукраїнських автономних профспілок Анатолій Широков, Об'єднання всеукраїнських профспілок і профоб'єднань «Єдність» Анатолій Онищук, голова Конфедерації вільних профспілок Михайло Волинець. Саме поява опозиціонера-бютівця у цьому переліку викликала найбільше запитань.

Самі ініціатори об'єднання пояснюють свою ініціативу необхідністю краще представляти профспілки: вести колективні переговори щодо підписання Генерального договору, координувати роботу профспілок у Фонді соціального страхування, брати участь у міжнародних заходах, підтримувати підвищення рівня соціального захисту працівників.

«Всі члени нинішнього об'єднання перебувають під контролем відповідних міністерств у Кабінеті Міністрів, де, як відомо, все узурповане. Вони не захищатимуть людей і не працюватимуть на поліпшення соціальної сфери. Звичайно, на словах мета такого об'єднання високоморальна, адже їм потрібна довіра людей. Але на практиці захист найманих робітників від такого злиття не поліпшиться. Федерація профспілок завжди грала на руку владі», - зазначив у коментарі «Україні Молодій» генеральний секретар Національної конфедерації профспілок Петро Петриченко.

Найбільш загадковим членом у цій коаліції, за словами Петриченка, стала Конфедерація незалежних профспілок, яка включає вісім профспілок всеукраїнського статусу, під керівництвом кандидата від «Об'єднаної опозиції» Михайла Волинця.


«Підписання угоди про створення спільного представницького органу було продиктоване необхідністю потрапити у той список профспілок, які мають право ведення переговорів і підписання Генеральної угоди на законодавчому рівні. Ми фактично є рiзними об'єднаннями, але для прийняття рішень повинні створити спільний орган», - пояснює Михайло Волинець мотиви входження КНП у Спільний представницький орган профспілок.


Іншої думки дотримуються експерти. Кажуть, що на співпрацю з провладними об'єднаннями БЮТівця підштовхнули зовсім інші обставини. Наприклад, образа за заздалегідь непрохідне місце у виборчому списку. Як писали ЗМІ, спочатку опозиційний нардеп мав балотуватися на 15-й позиції, проте після перекроювання списку «Батьківщини» став 85-м.

«Волинець просто здав опозицію. Пішовши на співпрацю з владою, він фактично відмовився від боротьби за права працівників. Очевидно, у мотивації таких кроків значну роль відіграє особистий інтерес. Зрозуміло, що місце у виборчому списку «Об'єднаної опозиції» пана Михайла не задовольнило, і він вирішив шукати інші шляхи», - вважає Петро Петриченко.

Злі язики подейкують, що Михайло Волинець розмірковує над виїздом до США, де живе його старший син і де сім'я нардепа нібито має якусь нерухомість. Сам БЮТівець про місце у списку «Батьківщини» говорить без усякого трагізму. «Напевно, так було необхідно. Серед членів опозиції є багато порядних людей. Я продовжую працювати на користь і розвиток партії так само активно, як і працював», - зазначив він у коментарі «Україні Молодій».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

384