26 вересня впливова німецька газета Frankfurter allgemeine zeitung опублікувала статтю Конрада Шулера «Диверсифікація енергопостачань - шлях у незалежність». Автор вважає, що Німеччині слід звернути особливу увагу на модернізацію української ГТС і взяти участь в її модернізації. Шулер посилається на статтю Миколи Азарова, яка була опублікована у цій же газеті двома тижнями раніше. Глава Кабміну України закликав тоді створити тристоронній газовий консорціум у складі України - ЄС - Росія.

«Спочатку задум українського прем'єра здивував своєю безнадійністю, - пише Шуллер, - Однак, оскільки Росія не виявила бажання створювати тристоронній консорціум, а на переговори про зниження ціни на газ відповідала шантажем, тобто вимогою про вступ України до Митного союзу, пропозиція глави українського уряду знову актуальна. Прогресу з Росією щодо газових питань не спостерігається». Депутат німецького парламенту від правлячої фракції ХДС/ХСС Карл-Георг Велльман вважає, що Берліну необхідно переконати Москву у безперспективності проекту Південний потік. «Блеф Росії, яким вона хоче налякати Україну, надзвичайно дорого обійдеться», - йдеться у статті.

Ще один аргумент, який має вплинути на позицію Росії, це глобальна зміна газового ринку. З тих пір, як з'явилася можливість видобувати сланцевий газ і доставляти газ танкерами у європейські порти, Європа вже не так залежна від енергопостачань із Росії.

«На даний момент підготовка до диверсифікації енергопостачань в Україну вийшла на етап конкретних рішень, - пише автор, згадуючи нещодавній візит міністра енергетики Юрія Бойка до Брюсселя і його переговори з комісаром ЄС з енергетики Гюнтером Оттінгером. Як відомо, у ході цих переговорів була досягнута домовленість про можливість постачання природного газу в Україну із ЄС.

На завершення статті автор повідомляє і про інші конкретні проекти в області модернізації української ГТС, у яких беруть участь німецькі фірми. Так, група фірм під керівництвом Ferrostaal GmbH здійснила пілотний проект з модернізації однієї із 74 газокомпресорних станцій вартістю 50 мільйонів євро. Завдяки цій модернізації продуктивність станції зросте на 30%.

Нагадаємо, у першій половині вересня у Frankfurter allgemeine вийшла стаття Миколи Азарова, у якій він піддав сумніву доцільність будівництва Північного і Південного потоків. "Недавні сильні морози продемонстрували, що ні "Північний потік", ні "Південний потік" не мають і не можуть мати надійних газосховищ, резерви яких могли б бути задіяні у період особливо низьких температур, - вважає Азаров. - В Україні такі сховища є" . "Модернізація української ГТС обійдеться всього у 4,5 млрд. євро. Пропускна ж здатність нашої ГТС збільшиться приблизно на 30%", - йдеться у статті Миколи Азарова.

За словами Азарова, газові конфлікти України і Росії останніх років продемонстрували необхідність спільної координації дій Росії як постачальника, України як транзитера, ЄС як основного споживача.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

211