Лідер найбільшої у Польщі опозиційної партії «Право і справедливість» (PIS) Ярослав Качиньський переконаний у тому, що в польському Вавелі у Кракові лежить тіло його рідного брата і глави держави Леха Качиньського, який загинув унаслідок авіакатастрофи під російським Смоленськом у 2010 році.

Про це він сказав в ефірі TVP увечері 25 вересня, коментуючи інформацію про заміну тіл двох жертв цієї трагедії.

«Я впізнав тіло мого брата на аеродромі і не маю жодних сумнівів, що це був він... Я абсолютно переконаний у тому, що у Вавелі похований мій брат», - сказав він.

Лідер PIS сказав, що також упевнений у тому, що не було заміни тіла дружини президента Польщі Марії Качиньської.

Качиньський назвав «скандальним» факт, що польські слідчі не провели розтин тіл після того, як вони були доставлені в Польщу, заявивши, що буде домагатися від представників влади пояснень, чому ексгумація проводиться лише через 2,5 роки після трагедії, повідомляє «УНІАН» .

Він також гостро розкритикував главу уряду Дональда Туска, президента Польщі Броніслава Коморовського і главу Сейму Єву Копач, заявивши, що вони говорили неправду і повинні понести відповідальність за це.

«Якщо ми є демократичною державою, хочемо бути такою державою, де панує верховенство права, то насправді мають бути наслідки - ці люди не можуть просто так залишитися в польській політиці, тому що це ображає елементарні правила життя демократичної держави», - сказав лідер PIS.

Нагадаємо, 25 вересня польська військова прокуратура підтвердила, що, щонайменше, тіла двох жінок, які загинули в Смоленській катастрофі, були замінені між собою і поховані в Польщі не під своїми іменами. Одна з них була легендарною особистістю незалежної польської профспілкового руху «Солідарність» Ганна Валентинович.

Представники польської військової прокуратури, яка веде слідство в справі Смоленської катастрофи, заявляли, що не проводили ідентифікації та розтину тіл жертв трагедії, оскільки довіряли матеріалами, які їм надали російські слідчі.

Смоленська авіакатастрофа забрала життя більшої частини партійної еліти партії «Право і справедливість» на чолі із співзасновником цієї партії і на той момент президентом Польщі Лєхом Качиньським.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

250