У Греції почався загальний 24-годинний страйк проти заходів економії.

Страйк зачепив транспорт і музеї, проте туристи, які подорожують літаком, не застрягнуть в країні до закінчення страйку, свідчать оголошення профспілок про страйк, передає РІА «Новини».

Страйк проти заходів економії, прийнятих грецьким урядом, почався вранці як у державному, так і в приватному секторі. Зокрема, страйкують авіадиспетчери, які не працюватимуть з 10 до 13 години за місцевим часом. Як свідчить інформація міжнародного аеропорту «лефтеріос Венізелос», скасовано 15 рейсів, що прибувають, і 15 рейсів, що прилітають, в основному місцевих, тоді як у минулі страйки число скасованих рейсів доходило до сотень.

Добовий страйк оголосили працівники залізниць та пасажирських суден, що на добу припинили залізничне і поромне сполучення. В Афінах міський транспорт, включаючи метро, ​​автобуси і тролейбуси, ходить тільки з 9 до 21 години за місцевим часом. До півночі будуть діяти тільки лінії трамвая, що з'єднують центр міста і приморські південні райони.

Також по всій країні будуть закриті музеї та археологічні пам'ятники, які знову відкриються завтра.

У центрі Афін намічені кілька великих демонстрацій. Поліція посилила заходи безпеки і побоюється безладів. Однак під час страйків минулих років, які неодноразово супроводжувалися сутичками, туристів серед постраждалих не було.

У Греції сьогодні закриті також державні установи, багато магазинів, а також банки й університети, на роботу не вийшли нотаріуси та метеорологи, а ЗМІ на чотири години припиняють випуски новин.

Протестуючі вимагають відміни заходів зі скорочення витрат держсектора, що готуються, яке, як очікується, складе до 12 млрд євро (більше 5% ВВП країни) в найближчі два роки. Новий раунд «затягування поясів» необхідний для того, щоб країна уклалася в графік скорочення бюджетного дефіциту, узгоджений з міжнародними кредиторами з ЄС і МВФ. Кредитори заявляють, що Греція, де за останній рік змінилося чотири Кабінети міністрів, отримає наступний 31-мільярдний транш підтримки тільки після скорочення витрат. Країна опинилася залежною від зовнішньої допомоги у 2010 році, коли через боргову кризу втратила можливість фінансувати свої зобов'язання.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

233