Польська прокуратура сьогодні офіційно підтвердила заміну тіл жертв Смоленської авіакатастрофи, яку вдалося виявити завдяки проведенню ексгумації похованих у Польщі двох загиблих у цій трагедії жінок, одна з яких - легенда польського незалежного профспілкового руху «Солідарність» Ганна Валентинович.

Про це на прес-конференції у Варшаві у вівторок повідомив прес-секретар головної військової прокуратури Збігнєв Жепа.

Він зазначив, що польські слідчі вирішили провести додаткове дослідження після того, як виявили невідповідність у надісланих російською стороною документах.

«Військові прокурори аналізують, яким чином відбулася заміна тіл жертв смоленської катастрофи», - сказав Жепа.

За його словами, проведені генетичні дослідження однозначно підтверджують, що тіла були замінені, повідомляє «УНІАН».

Він також повідомив, що слідчі мають сумніви у правильності поховання 4 з 96 жертв аварії польського урядового літака, який розбився 10 квітня 2010 року під російським Смоленськом, зауваживши, що в цих випадках також буде проведена ексгумація.

Представники найбільшої опозиційної польської партії «Право і справедливість» (PIS) назвали цю справу «величезним скандалом» і заявили про намір добиватися пояснень від влади Польщі.

«Ми хочемо запитати, хто вирішив заборонити відкривати труни і проводити розтин тіл в країні», - сказав на прес-конференції депутат цієї партії Маріуш Блащак.

У той же час Жепа запевнив, що сім'ї близьких мали можливість відкривати труни після того, як вони прибули до Польщі, але вони не робили цього.

Польська Gazeta Wyborcza нагадує, що польські слідчі раніше вже проводили ексгумацію тіл трьох жертв Смоленської катастрофи, підозрюючи, що в гробах можуть бути тіла інших людей. «Однак виявилося, що це був лише непорядок у документах (які надали росіяни)», зазначає видання.

Нагадаємо, Смоленська авіакатастрофа забрала життя більшої частини партійної еліти партії «Право і справедливість» на чолі із співзасновником цієї партії і на той момент президентом Польщі Лєхом Качинським.

PIS звинувачує правлячу у Польщі партію "Громадянська платформа" (РО) у тому, що вона не була зацікавлена ​, щоб з'ясувати справжні причини Смоленської трагедії, і віддала розслідування справи повністю в руки росіян, які, на їх думку, зацікавлені у приховуванні правди про трагедію. Офіційні польські та російські слідчі назвали причиною падіння урядового літака помилку пілотів, у той час як PIS заявляє про можливе навмисне вбивство польських політиків.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

389