Кабінет Міністрів переглянув процедуру державних форвардних закупівель зерна в частині термінів і механізму розрахунків вартості форвардного біржового контакту.

Відповідну постанову «Про внесення змін до Порядку проведення державних форвардних закупівель зерна» № 879 від 24 вересня, опубліковано на сайті уряду, передає «УНІАН».

Згідно з документом, виплати за форвардними контрактами на зерно будуть здійснюватися в 2 етапи, перший з яких - авансовий - складає 50% мінімальної інтервенційної ціни, і другий - остаточний - буде розрахований на основі середньозваженої ціни фіксингу, яка складеться на Аграрній біржі на момент переоформлення зерна. При цьому плата за використання авансових коштів буде розрахована на основі інформації Нацбанку про середньозважений відсоток за банківськими кредитами, наданими строком до 12 календарних місяців.

Термін поставки й остаточного розрахунку визначатиметься умовами контракту.
Також говориться, що форвардні контракти із закупівлі зерна укладатимуться в період осінніх польових робіт.

На думку фахівців Аграрного фонду, ці зміни дозволять сільгоспвиробникам залучати необхідні оборотні кошти під час посівної кампанії озимих культур і наблизять розрахунок на момент поставки майбутнього зерна до ринкових цін.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

241