Для розвитку регіонів України потрібно продовжувати роботу над законодавчою базою. Про це на форумі «Сталий розвиток регіонів: Україна і світ» сказав перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта, повідомляє кореспондент ForUm`у.

«На сьогоднішній день законодавство у сфері регіонального розвитку достатньо досконале, але над його практичним застосуванням потрібно працювати. При цьому значна увага має приділятися світовому досвіду, включаючи регіональну політику Євросоюзу, тому Україна - європейська держава», - зазначив чиновник.

Він додав, що європейська політика розвитку регіонів базується на політичному принципі, згідно з яким більш багаті країни і регіони повинні проявляти солідарність з біднішими. За словами заступника міністра, «при цьому скорочення промислового виробництва у регіонах ЄС зі слабкою економікою або високим рівнем безробіття розцінюється як втрата потенціалу і можливостей для Євросоюзу в цілому. Цей же принцип абсолютно застосовний і в Україні».

За словами Максюти, інвестиції в сучасну інфраструктуру та інновації, більш якісна освіта і професійна підготовка людей у «слабких» регіонах відкривають нові ринки, розширюють загальний економічний потенціал країни або групи країн. «При здійсненні регіональної політики в Україні необхідно керуватися саме цими принципами, враховувати зарубіжний досвід. При цьому у розвитку регіонів нашої країни зберігаються диспропорції, але вони не унікальні, фактично схожі відмінності є в кожній країні, включаючи і Європу», - сказав чиновник.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

215