Національний банк України застосував заходи впливу до банків, які викликали дестабілізацію на міжбанківському валютному ринку. Про це в інтерв'ю виданню «Дзеркало тижня. Україна» повідомив глава НБУ Сергій Арбузов.

«Ми покарали банки, що зловживали на міжбанківському ринку, а тепер мають намір врегулювати ситуацію на ринку готівковому», - зазначив Арбузов.

За його словами, після завершення перевірки, що йде зараз, будуть застосовані заходи впливу до ще десятьох банків.

«Залежно від серйозності встановлених порушень - від штрафів до позбавлення ліцензій. Ми збираємося покарати банки за те, що, маючи готівкову валюту в касі, вони відмовлялися продавати її людям у дні зростання курсу, тим самим стимулюючи панічні настрої», - заявив Арбузов.

Глава НБУ нагадав, що рефінансування було видано державним банкам «Укрексімбанку», «Ощадбанку» і «Укргазбанку» під реалізацію державних проектів.

«Банки грошима скористалися не зовсім раціонально - це факт... Те, що грошові залишки, що звільнилися в системі, тут же перейшли на ринок валютний, - це, у принципі, нормальна, робоча ситуація. Гроші повинні працювати. І якщо банки не хочуть направляти їх у реальний сектор (тому що не бачать нормального, кредитоспроможного клієнта), то використовують для гри на курсі. Це вибір банків, хоча при цьому вони підпилюють той сук, на якому сидять. Нам це не подобається, звичайно, але це ринок, і нічого незаконного у цьому дійсно немає», - пояснив Арбузов.

Глава НБУ підкреслив, що «Нацбанк не йшов і не йде з валютного ринку і продовжує контролювати ситуацію на ньому, згладжуючи коливання і жорстко реагуючи на спекуляції».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

161