Верховній Раді України, можливо, доведеться прийняти ще два закони у сфері мовної політики. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив журналістам голова Конституційної Асамблеї Леонід Кравчук.

Він пояснив, що перший закон повинен стосуватися розвитку та застосування державної мови, другий – мов нацменшин.

«Це все у перспективі. Як ви знаєте, більшість держав прийняли закони про державну мову, наприклад, Росія, хоча російській мові ніхто і ніщо не загрожує. Але це знак, це основа об'єднання держави як такої», - зазначив він.

Кравчук нагадав, що Кабмін створив робочу групу з доопрацювання закону «Про засади державної мовної політики». За його словами, вона приступить до роботи наступного тижня.

Як повідомляв ForUm, Верховна Рада України 3 липня прийняла ініційований Партією регіонів закон «Про засади державної мовної політики», яким зміцнюються позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їхня чисельність 10% і вище.

Президент України Віктор Янукович підписав Закон №5029-VI «Про засади державної мовної політики» і доручив Кабінету Міністрів створити робочу групу з мовних питань для розробки і внесення системних пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок використання мов в Україні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

420