Сільгоспвиробники можуть отримати необхідні оборотні кошти у вигляді бюджетної позики під заставу зерна за низькими кредитними ставками Нацбанку в 6,8% річних. Це передбачено постановою уряду «Про встановлення на 2012/13 маркетинговий період розміру плати за використання бюджетної позики виробниками зерна у межах режиму державних заставних закупівель». Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

 

«Завдяки затвердженою урядом постановою «Про встановлення на 2012/13 маркетинговий період розміру плати за використання бюджетної позики виробниками зерна у межах режиму державних заставних закупівель» сільгоспвиробник зможе отримати необхідні кошти на проведення осінньо-польових робіт. Ця бюджетна позика надається під заставу зерна, яке сільгоспвиробник залишає на зберігання в Аграрному фонді, під невелику ставку у розмірі 6,8% річних, визначену Національним банком», - сказав Присяжнюк, повідомили ForUm'у у прес-службі Мінагрополітики.

Також міністр додав, що, отримуючи бюджетну позику і виплачуючи невисокі відсотки за кредитом, сільгоспвиробник залишається власником зерна, яке передається на зберігання до Аграрного фонду.

«Українські аграрії можуть отримати необхідні кошти і уникнути витрат на високі відсотки комерційного кредитування. Адже відсоток за користування бюджетною позикою є пільговим у порівнянні зі ставкою за кредитами комерційних банків. Погасивши основну суму бюджетної позики та плату за її використання до 1 квітня 2013 року, сільгоспвиробник забирає своє зерно і отримує відповідне свідоцтво», - підкреслив Присяжнюк.

Глава відомства нагадав, що саме Аграрний фонд ініціював надання виробникам зерна бюджетної позики під його заставу на пільгових умовах.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

253