У Греції сьогодні страйкують працівники метрополітену і трамвайних парків, персонал готелів, фармацевти, лікарі, судді та викладачі деяких вузів, протестуючи проти скорочень зарплат, що готуються урядом, у рамках угод з міжнародними кредиторами, - передає ІТАР-ТАРС.

Працівники, що обслуговують дві підземні лінії афінського метрополітену, лінії легкого наземного метро і трамваїв проводять 24-годинний страйк, виступаючи проти очікуваного нового урізання зарплат і пенсій, а також підвищення вартості проїзду на міському транспорті у 2013 році на 25%. Зараз квиток на будь-які види афінського громадського транспорту, що дає право на поїздку з пересадками протягом 1,5 години, коштує 1,4 євро. Профспілка транспортників пропонує повернути вартість цього квитка до рівня 2009 року - 1 євро, а також надати право на безкоштовний проїзд безробітним, студентам і громадянам, які мають низькі пенсії.

Добовий страйк проводять працівники готелів і громадського харчування, протестуючи проти заходів жорсткої економії і вимагаючи підписання колективних трудових угод без скорочення ставок. До кінця місяця продовжили свій страйк фармацевти і лікарі державних лікарень. Багатоденні акції протесту проводять також судді та викладачі низки вузів. На 26 вересня призначено страйк найбільших профоб'єднань державного та приватного секторів, які вважають, що прийдешні заходи обернуться катастрофою для населення.

Уряд Греції зараз допрацьовує пакет жорстких заходів майже на 12 млрд. євро на 2013-2014 роки, який є умовою виділення країні «трійкою» міжнародних кредиторів (Євросоюз, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд) вкрай необхідного траншу в 31,5 млрд євро з другого кредитного пакету на 130 млрд євро. Сьогодні прем'єр-міністр Антоніс Самарас проведе чергову зустріч зі своїми молодшими партнерами по урядовій коаліції - лідерами Всегрецького соціалістичного руху Евангелосом Венізелосом і Демократичних лівих Фотісом Кувелісом, щоб спробувати остаточно домовитися щодо даного пакету заходів бюджетної економії.

Домовленості з приводу конкретних заходів приблизно на 2 млрд євро поки немає.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
2299 грн.
243