Угода про зону вільної торгівлі в рамках Співдружності Незалежних Держав для України, Росії та Білорусі набула чинності.

«Договір набуває чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм третього повідомлення про виконання його сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття ним чинності», - йдеться у тексті документа.

Угодою визначається, що сторони не застосовують відносно один одного митні збори та інші еквівалентні платежі за винятком перелічених у додатках до угоди вилучень.

До складу вилучень включені мита на поставку цукру в Росію, Білорусь, Казахстан і Молдову: для країн Митного союзу вона становитиме 340 доларів/тонна (без терміну обмеження), для Молдови - 75% від митної вартості до 2015 року.

Також до списку вилучень включено мито в розмірі 50% від митної вартості на поставки в Україну цукру з Митного союзу і Молдови.

Росія зберегла експортне мито на природний газ у 30%, але із застереженням, що для України діятиме спеціальна формула.

Україна зберігає для себе експортні мита на феросплави, металобрухт і насіння соняшника в розмірі, закріпленому в домовленостях із Всесвітньою торговою організацією.

Крім того, угода передбачає свободу транзиту, але із застереженням, що під дію положень, що регулюють транзит, не підпадає транзит трубопровідним транспортом.

Сторони зобов'язалися протягом 6 місяців після набуття чинності даної угоди почати переговори з підготовки окремої угоди про транзит трубопровідним транспортом.

Угода надає сторонам можливість вводити антидемпінгові та захисні мита, але регулює процедуру консультацій, необхідних для цього.

Спірні питання між сторонами виносяться на розгляд або Економічного суду СНД (знаходиться в Мінську, Білорусь), або спеціально створеної комісії експертів.

Як повідомляв ForUm, у серпні Президент Віктор Янукович підписав закон про ратифікацію даної угоди.

За даними постійного представництва України при координаційних інститутах СНД, повідомлення про проходження необхідних внутрішньодержавних процедур від України, останньою з цих трьох держав, надійшло 21 серпня, і через 30 днів після цього угода починає діяти.

Нагадаємо, 18 жовтня 2011 р. 8 країн СНД (Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан, Молдова і Таджикистан) домовилися про створення зони вільної торгівлі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
2199 грн.
315