Президент України Віктор Янукович планує здійснити державний візит в Індію у грудні нинішнього року. Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Раджів Кумар Чандер.

«Наприкінці цього року, у грудні, ми очікуємо важливу подію - державний візит Президента України до Індії», - сказав посол.

За його словами, підготовка до цього візиту проводиться протягом усього року, передає «УНІАН».

Зокрема, відбулося засідання Міжурядової українсько-індійської комісії з питань торговельно-економічного, науково-технічного, промислового і культурного співробітництва і візит державного міністра закордонних справ Індії в Україну у червні цього року.

Посол повідомив, що під час візиту Януковича до Індії планується підписати низку документів, які зараз знаходяться на стадії обговорення. Одним з документів є договір про спрощення візового режиму для бізнесменів. «Підписання цієї угоди сприятиме збільшенню обсягів торгівлі між нашими країнами», - переконаний посол.

Також планується підписати договір у сфері оборони. Чандер зазначив, що за останні 20 років між Україною та Індією підписано близько 20 документів у різних сферах.

«На даний момент ми маємо чудові політичні, економічні та культурні відносини між Україною та Індією», - сказав посол.

Він повідомив, що товарообіг між двома країнами за цей рік складає близько 2,5 млрд доларів.

Посол також зазначив, що багато українців відвідали Індію з туристичною метою. Так, за 2011 рік та у першій половині 2012 року Індію відвідали близько 20 тисяч українських туристів, що майже на 50% більше, ніж за два попередні роки.

Президент Індійського бізнес-клубу Тамрай Пандієн у свою чергу зазначив, що на сьогоднішній день є надзвичайно великі можливості для розвитку співробітництва між Україною та Індією як в економічній, такі і в інших сферах, зокрема гуманітарній.

За його словами, Індія є привабливою країною для інвестицій з країн Західної Європи. «За останні 5 років Індія змогла залучити понад 187 млрд доларів закордонної цільової інвестиції», - сказав він, додавши, що фармацевтична галузь є найбільш привабливою для інвестицій. На цю галузь, за словами Пандієна, припадає близько 60% загального товарообігу між Індією і Україною. Він також зазначив, що фармацевтична промисловість Індії задовольняє 8% загальних світових потреб ліків. Крім того, в Індії потужно розвиваються автомобілебудівна галузь та ІТ-технології. «Сьогодні Україна й Індія можуть дивитися разом у майбутнє для розвитку плідної співпраці», - підсумував він.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

429