У суботу, 22 вересня, у Житомирі відбудеться освячення Свято-Хрестовоздвиженської церкви, яка була відбудована за підтримки міністра аграрної політики і продовольства, вихідця з Житомирщини Миколи Присяжнюка.

Сьогодні храм готується до освячення, яке, як очікується, відвідає предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир 22 вересня.
 
 
За словами архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, Високопреосвященнішого Никодима, за особистої підтримки Миколи Присяжнюка будівельниками були виконані всі роботи щодо повної реставрації храму: виготовлені нові хрести, куполи, замінено вікна, нанесена штукатурка фасаду; прикрашена прилегла територія - бруківка навколо храму і паркан, придбано церковне начиння: світильники, панікадила, ікони, богослужбові предмети. В єпархії запевняють: Присяжнюк є єдиним, хто взяв на себе всі комплексні витрати з реставрації церкви.
«Свято-Хрестовоздвиженська церква за свою історію переживала складні часи, а сьогодні завдяки особистій підтримці нашого земляка, вона постане у новій красі. Її реставрація дозволить прославляти Господа кожному віруючому, тому ми висловлюємо подяку від всієї церковної спільноти Миколі Володимировичу за його внесок у відновлення православної святині на його малій батьківщині», - підкреслив архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, Високопреосвященніший Никодим.

До недавнього часу в приміщенні храму знаходився відділ обласного краєзнавчого музею (відкритий у храмі 1987 року), який буде поміщений в окрему будівлю. До початку будівництва у наметовому храмі біля стін Хрестовоздвиженської церкви щотижня відбувалася Божественна літургія, за якою молилася громада храму.

Нагадаємо, що 5 квітня 1993 року були проведені установчі збори і 10 травня того ж року був зареєстрований статут Хрестовоздвиженської громади Української православної церкви. На сьогодні храм поставлений на облік як пам'ятник архітектури.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1347 грн.
356