Експерти прогнозують часткове ослаблення курсу американського долара щодо української гривні внаслідок оголошення Федеральною резервною системою США третього раунду кількісного пом'якшення QE3, у рамках якого ФРС буде щомісяця купувати іпотечні облігації на 40 млрд доларів.

«Очевидно, що на тлі цього рішення відбудеться послаблення долара до інших валют, у тому числі й щодо гривні, тому це дасть нашій національній валюті певний перепочинок і девальваційні очікування у короткостроковій перспективі відійдуть на другий план», - заявив начальник відділу аналізу і досліджень "Райффайзен Банку Аваль" Дмитро Сологуб.

При цьому, на його думку, подальшій тенденції до ослаблення американської валюти щодо гривні заважатиме дисбаланс у зовнішній торгівлі України.

Погоджується з тим, що девальваційний тиск на гривню зменшиться внаслідок відповідного рішення ФРС США, і керуючий партнер інвестиційної компанії «Capital Times» Еірк Найман.

«Така політика приведе до ослаблення долара. Це полегшить завдання Нацбанку щодо підтримки курсу гривні на певний період і послабить девальваційний тиск», - зазначає фінансист, передає «Ukranews».

Крім цього, на його переконання, оголошення QE3 також сприятиме спрощенню обслуговування зовнішнього боргу України.

«Обслуговування зовнішнього боргу України також полегшиться через уже згадане ослаблення долара, адже зовнішні борги у нас переважно у цій валюті», - говорить він.

Однак, за словами генерального директора аналітичного центру БЕСТ Валерія Гладкого, емісію безготівкових доларів ФРС США надасть перевагу вітчизняним експортерам.

«Політика кількісного пом'якшення передбачає емісію долара. Тобто долар ослабне щодо євро. З урахуванням курсової орієнтації гривні на долар США, то і українська валюта певною мірою подешевшає відносно євро, що дасть конкурентну перевагу українським експортерам, які продають свою продукцію на ринках ЄС», - резюмував він.

Нагадаємо, 13 вересня ФРС США оголосила про початок нового раунду так званого "кількісного пом'якшення" QE3, у рамках якого буде щомісяця купувати іпотечні облігації на 40 млрд доларів. При цьому ФРС не визначила кінцевий термін дії програми QE3. Також ФРС продовжила період збереження облікової ставки на рівні, наближеному до нуля, до середини 2015 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

460