З початком осені кияни знову застрягли в пробках. Закінчення відпускного сезону та літніх канікул повертає на вулиці Києва все більше число автомобілів. Рівень завантаженості автомобільних артерій міста традиційно підвищився - як показує статистика сайту «Яндекс.Пробки», рівень пробок у пікові години по Києву у перший тиждень осені стабільно тримався на позначці 6 балів.
На думку експертів, ситуація з рухом у столиці тільки погіршуватиметься, якщо не зробити відповідні кроки. Інші світові мегаполіси, які зіткнулися із загрозою транспортного колапсу, говорить депутат Вадим Столар, по-різному виходили з цієї ситуації - у більшості великих міст у розпорядженні автомобілістів кілька кільцевих доріг, що дозволяють об'їхати "вузькі місця" по широких автострадах. У Лондоні, наприклад, проїзд у центральну частину міста, не пристосований для інтенсивного руху, платний. Якщо наша столиця не почне вирішувати цю проблему вже сьогодні, то через кілька років київські вулиці стануть лише місцем паркування, а водії автомобілів, що будуть у пробках, кидатимуть їх і повернуться до поїздок на метро.
Для запобігання транспортного колапсу, вважає Вадим Столар, необхідно створення глобальної комплексної стратегії розвитку транспортної інфраструктури столиці. По-перше, потрібно організовувати рух по кільцевих дорогах, обмежити на них кількість світлофорів, створити різного роду транспортні розв'язки з великою кількістю підземних пішохідних переходів. Крім того, на думку Вадима Столара, необхідно, наскільки це можливо, розвантажити центр, звільнити його держустанови - перенести їх в урядовий парк. По-третє, потрібно створити систему стоянок на в'їздах до столиці, щоб гості Києва залишали там свої автомобілі і пересідали на громадський транспорт.
Не менш важливо, вважає Вадим Столар, проводити роз'яснювальні роботи серед власників автомобілів, закликаючи їх активніше користуватися громадським транспортом. Необхідно забезпечити належні умови для пересування по місту на альтернативних видах транспорту. Також потребує негайного вирішення проблем паркування у центральній частині міста.
І найголовніше, необхідно поліпшити якість вже існуючих у Києві доріг. Вибоїни і калюжі через несправні зливні системи збільшують кількість пробок. Ремонти, які здійснюються місцями, непродумано, створюють додаткові труднощі в русі і є лише способом розкрадання бюджетних грошей.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом