Останнім часом в Україні вдалося чимало зробити у плані дерегуляції бізнесу.
Про це, як передає кореспондент ForUm'у, сказав на міжнародній конференції «Поліпшення умов ведення бізнесу – головний фактор створення конкурентоспроможної економіки» віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.
«Зокрема, спрощено процедуру відкриття бізнесу з точки зору статутних норм, необхідність нормативно завіряти документи для реєстрації. Ми зараз можемо відкривати підприємства без печатки; впроваджена електронна реєстрація», - зазначив віце-прем'єр. І продовжив, що також спрощено отримання документів дозвільного характеру, на 90% скорочено перелік ліцензованих видів робіт.
Крім того, з 1 січня 2013 р. почне діяти нова редакція Закону «Про банкрутство», де більш чітко прописані всі норми та спрощені процедури, над чим йшла робота з міжнародними радниками. Створено мережу дозвільних центрів. Їх налічується на сьогодні 700.
«Ми пробуємо цими центрами возз'єднати підприємців і держструктури, щоб виник безпосередній контакт і щоб бізнес чітко знав усі терміни дозвільних процедур», - продовжив чиновник.
Також, за його даними, спрощено видачу дозволів на будівництво: впроваджена європейська система ринкового нагляду, яка значно знизила навантаження на операторів.
«Але наскільки це вплинуло на ситуацію? Там, де ми дійсно вдалися до радикальних кроків, там ситуація дійсно покращилася. Там же, де у бюрократії залишилися можливості для якихось конкретних рішень, ситуація набагато гірша. Тому нам дуже важливо продовжувати перетворення, особливо у частині перевірок, які сьогодні так турбують підприємців», - зазначив чиновник.
На думку Тігіпка, кількість різних перевірок потрібно зменшити мінімум утричі, впроваджуючи те, що вже прийнято у відповідних законах, які свідчать: «Коли на підприємстві немає ризиків, коли воно велике, коли володіє засобами виробництва, таке підприємство повинно перевірятися раз на 5 років. І тут напівзаходами ми не обійдемося»,- підсумував він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом