Валовий зовнішній борг України на 1 липня 2012 року був оцінений у 129 млрд дол США, що становить 74% від ВВП, повідомляється на офіційному сайті НБУ.
За словами начальника Управління методології, аналізу та прогнозування платіжного балансу Національного банку України Сергія Ніколайчука, триває тенденція скорочення рівня боргу щодо ВВП від його максимального рівня наприкінці 2009 року майже у 90%. Це відбувається через більш високі темпи зростання доларового ВВП країни у порівнянні з борговими залученнями.
Крім того, він прокоментував зміни обсягів зовнішнього боргу: «У номінальному вимірі обсягів зовнішнього боргу спостерігаються тенденції скорочення заборгованості державного сектора і банків, тоді як реальний сектор економіки продовжує досить активно залучати зовнішні боргові ресурси».
Так, за перше півріччя зовнішній борг державного сектора скоротився на 3,1 млрд дол США – до 30 млрд дол США. Перш за все, це пов'язано з плановими виплатами Національним банком за кредитом МВФ та погашенням єврооблігацій і кредитів урядом.
Ніколайчук повідомив, що українські банки скоротили обсяг своїх зовнішніх зобов'язань на 1,2 млрд дол США – до 24 млрд дол США. А з початку 2009 року заборгованість українських банків перед нерезидентами скоротилася більш ніж на 15 млрд дол США. Погашення зовнішніх боргів банками у першу чергу пов'язано з делевереджом у банківській системі, особливо у сфері валютного кредитування, і заміщенням зовнішніх ресурсів внутрішніми, зокрема, депозитами в іноземній валюті.
У той же час підприємства реального сектора продовжили залучати зовнішні ресурси. Борг інших секторів за I півріччя 2012 року збільшився на 7 млрд дол США і склав на звітну дату майже 75 млрд дол США.
До того ж фахівець зазначив, що значна частина такого приросту обумовлена збільшенням кредиторської заборгованості підприємств за зовнішньоторговельними операціями – на 3 млрд дол США.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом